Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu
Vyzrajte na nepěkný odstín zubů jednou provždy.

3 typy bělení zubů – jak šetrně získat bílý úsměv?

Bílý úsměv je často spojován s atraktivitou a zdravím. Proto mnozí z nás volí bělení zubů za účelem zlepšení svého vzhledu nebo zvýšení sebevědomí. Znáte však všechna rizika a výhody bělení?

Jaké máme druhy bělení zubů?

1. Ordinační bělení zubů

Ordinační bělení zubů se považuje za profesionální typ bělení a zářivý úsměv získáte už po první návštěvě zubní ordinace. Zpravidla je toto bělení poskytováno pouze zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Nebojte se – ošetření je šetrné a stále jste pod drobnohledem.

2. Kombinované bělení zubů

Kombinované bělení zubů bývá odborníky často označované jako nejlepší a nejšetrnější. Začínáte v pohodlí vašeho domova a aplikujete bělicí gely do nosičů, které vám jsou předem zhotovené na míru podle otisků zubů. Po dokončení domácí fáze přecházíte do ordinace, kde vám odborníci dobělí zuby k dokonalosti.

U této varianty si na dokonalý úsměv sice počkáte 2 až 3 týdny, ale výsledek stojí za to. Narozdíl od samotného ordinačního bělení vydrží světlý odstín chrupu déle, navíc si zuby můžete sami doma dobělovat gely, které dokoupíte u vašeho lékaře/hygienistky. Nicméně, mějte na paměti, že každý z nás je jedinečný a co funguje u jednoho, nemusí být vhodné pro druhého.

U ordinačního a kombinovaného bělení zubů se využívají bělicí gely obsahující peroxid vodíku, nebo karbamid peroxid. Že jste slyšeli, že peroxid ničí sklovinu? Ale kdeže, jedná se o známý mýtus. Obě zmíněné látky jsou jediné, které šetrně a dlouhodobě vybělí zdravý zub bez poškození.

3. Domácí bělení zubů

Volně prodejných pomůcek pro tzv. domácí bělení zubů existuje nespočet (pudry, pásky, UV světla atp.). Na rozdíl od výše zmíněných dvou metod jsou nejméně spolehlivé, a naopak při jejich nevhodném použití můžete zubům i ublížit. Pokud se i tak rozhodnete jít touto cestou, přísně dbejte pokynů v návodu.

„Vybělí se zuby stejně jako u odborníka, když si v drogerii zakoupím přípravky s peroxidem vodíku?” Bohužel – výsledky jsou minimální. Od roku 2012 bylo legislativou stanoveno maximální povolené množství peroxidu vodíku pro domácí bělení – 0,1 % . A to vám nezajistí tak krásný Hollywood smile jako od profesionála. Ti využívají gely s obsahem peroxidu vodíku vyšším než 6 %.

Nejčastěji se ptáte

Jak dlouho vydrží bílá barva zubů po vybělení?

Profesionálně vybělené zuby nesou krásnou bílou barvu i několik let.

Věděli jste, že barvu současně můžete podpořit i pravidelným dobělováním? Věnujte ale pozornost následujícímu – pokud budete konzumovat potraviny a nápoje, které zuby zabarvují, efekt může odeznít rychleji. Nejběžnějšími příčinami zbarvení zubů jsou potraviny a nápoje (káva, čaj, červené víno, lesní plody), léky nebo nezdravý životní styl (kouření). Co bychom ale neudělali pro krásný úsměv, no ne?

Jaká jsou rizika a nevýhody bělení zubů?

Citlivost zubů hlásí mnoho pacientů v průběhu bělení. Tato citlivost může být nepříjemná, ale pomine do pár dnů – hlavně žádný strach. Na citlivost pomáhají známé pasty nebo gely, které vám sám doporučí zubní lékař nebo dentální hygienistka.

Poškození zubní skloviny může nastat při neprofesionálním bělení nebo při nadměrném užívání volně prodejných „bělicích” prostředků. Zubní sklovina nemá možnost regenerace, proto buďte velmi opatrní, jaké produkty používáte.

Bělicí zubní pasty bývají brusné – to znamená že sice důkladněji odstraňují nečistoty ze zubů, zuby se zdají být bělejší, ale při dlouhodobém užívání se může začít obrušovat i zdravá sklovina. Pozor na to.

Kdy se bělení zubů nedoporučuje?

Jak už možná sami tušíte, ne každý je ideální kandidát na bělení zubů. Procedura se nedoporučuje těhotným a kojicím ženám, ale také dětem do 18 let. Bělení by se určitě nemělo provádět u pacientů s kazy a zánětem dásní.

Kolik stojí bělení zubů u odborníka?

Cena za profesionální bělení zubů se liší různými ceníky ordinací. Pokud bychom ale zprůměrovali všechny částky, vychází nám, že za precizní bělení zubů zaplatíte přes 5 000 Kč.

Pamatujte, že nejšetrnější a nejúčinnější bělení zubů získáte pouze u svého zubního lékaře nebo dentální hygienistky. Zuby jsou jedním z nejvíce viditelných znaků našeho vzhledu, a proto hrají klíčovou roli i v našem sebevědomí. Jak vypadá váš úsměv?