Značka

+ Další

Cena, dostupnost

0
280

Použití

I zubní pasta může přispět k vyřešení Vašeho problému se zuby.

  • Běžné zubní pasty můžete používat dlouhodobě a v případě, že nemáte žádné specifické problémy se zuby.
  • Zubní pasty na citlivé zuby pomáhají snižovat citlivost zubů způsobenou poškozením nebo ztenčením zubní skloviny.
  • Zubní pasty na obnažené krčky pomáhají snižovat citlivost zubů, kterou způsobují odhalené krčky zubů.
  • Krvácení dásní můžete zmírnit pomocí speciálních zubních past se složkami stahujícími dásně.
  • Předcházet zánětu dásní nebo jeho projevy zmírňovat můžete díky speciálním zubním pastám.
  • Pasty na bělení pomáhají odstraňovat ze zubů povrchové skvrny, které se na nich během dne ukládají.

Míra abrazivity

Míra abrazivity určuje schopnost pasty "obrušovat" nečistoty z povrchu zubní skloviny. Hodnotou abrazivity je RDA.

  • Zubní pasty s nízkou abrazivitou (do 50 RDA) jsou vhodné i pro osoby, které mají citlivé zuby. Jsou k zubům šetrnější.
  • Většina zubních past má hodnotu abrazivity běžnou (přibližně 70 RDA) tedy nepoškozují zubní sklovinu a takové pasty jsou vhodné pro každodenní použití.
  • Vysoce abrazivní (nad 80 RDA) pasty se používají pouze občasně a po krátkou dobu. Jejich cílem je odstranit výrazné povrchové skvrny. Nejsou vhodné pro osoby s citlivými zuby

Obsah fluoridů

Hodnota obsahu fluoridů se uvádí v jednotkách ppm, které znamenají počet částic na jeden milion. U zubních past pro děti je nejčastější hodnotou 500 ppm, u zubní past pro dospělé se tato hodnota nejčastěji pohybuje kolem 1400 ppm.

Další složení

Konzistence

Velikost balení

Hodnocení zákazníků

Běžné zubní pasty

Každý den, dvakrát i třikrát denně potřebujete zubní pastu. Vyberte si takovou, která Vám bude nejen vyhovovat svojí chutí, ale třeba také složením, protože Vám pomůže řešit některé problémy, které se zuby můžete mít.

Zubní lékaři výrazně apelují na to, aby byl plak odstraňován zejména manuálně. To znamená zubním kartáčkem. Někteří dokonce tvrdí, že zubní pasta je pouze doplňkem, ale kvalitní čištění je základ. Zubní pasta má ale své klady hlavně v tom, že Vám pomůže osvěžit dech, a tím i zlepšit pocit z vyčištěných zubů. Je možné najít si svou oblíbenou, ale pro každodenní a dlouhodobé používání budete zejména potřebovat takovou, kterou můžete běžně používat.

Z čeho mohu vybírat?

Běžné zubní pasty nesou toto označení zejména proto, že jsou určené ke každodennímu a dlouhodobému používání. Podle toho, zda trpíte nějakými obtížemi související s ústní dutinou, můžete vybrat zubní pasty, které jsou vhodné i pro problematické dásně nebo citlivé zuby. Sice nebudou mít tak rychlé účinky jako pasty přímo určené jako podpůrné řešení těchto problémů, ale minimálně Vám pomohou jim předcházet.


+ Více o kategorii