Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybírat dudlík? + VIDEO

Nevíte si rady, jaký dudlík pro Vaše miminko vybrat? Snad každá maminka se ptá, jestli vybrat ortodontický nebo klasický a z jakého materiálu – latex nebo silikon? Pár tipů a rad pro výběr dudlíku najdete v našem článku.

Jak vybírat dudlík

Jak vybírat dudlík

Ortodontický nebo klasický

Každému miminku samozřejmě vyhovuje jiný tvar dudlíku. Některé děti chtějí raději dudlíky klasické kulaté (vlevo), jiným dětem vyhovují dudlíky ortodontické (vpravo). Ty mají speciálně vytvarovanou savičku, která má více plochý tvar a je tedy tenčí než u klasických kulatých dudlíků. Zubní lékaři spíše doporučují používání ortodontických dudlíků, které jsou vyvinuty tak, aby snížily riziko křivého růstu zoubků a nijak nepoškozovaly vývoj ústní dutiny.

Silikonový nebo latexový

Ať už se rozhodnete pro používání ortodontického nebo klasického dudlíku, budete stát před dalším rozhodnutím - jestli vybrat latexový (vlevo) nebo silikonový (vpravo). Jaký materiál savičky upřednostníte, záleží spíš na výběru Vašeho miminka. Zřejmě znáte dudlíky s průhlednou savičkou. V takovém případě se jedná o silikon. Naopak pro latexový dudlík je typické žlutohnědé zabarvení savičky. Výhody silikonu jsou v tom, že lépe drží tvar, latex je pro změnu odolnější a pružnější. Některá miminka mohou silikonový dudlík odmítat, a proto, i když byste jako maminka radši vybrala silikon, respektujte jejich volbu a s klidným svědomím jim nabídněte dudlík s latexovou savičkou. Pokud má ovšem Vaše miminko sklon k alergiím, doporučuje se spíše používat dudlíky silikonové. K dostání jsou dnes ortodontické i klasické dudlíky z obou materiálů. Výběr je tedy opravdu široký.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz