Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jak správně pečovat o ústní sprchu?

Ústní sprcha spolehlivě pečuje o vaši ústní dutinu. Čistí mezizubní prostory a stará se o dásně. Aby vám sloužila co nejdéle, je potřeba ji pravidelně čistit. Jenom tak předejdete jejímu ucpání nebo poškození.

Jak se správně starat o ústní sprchu

Jak se správně starat o ústní sprchu

Protože do ústní sprchy nejčastěji používáme vodu, může se v jejích útrobách usazovat vodní kámen. Pokud používáte směs, přidáváte ještě ústní vodu, pak může dojít k zanesení ústní sprchy ještě rychleji.

Pravidelné odvápnění

Vedle pravidelného čištění je potřeba ústní sprchu jednou za 14 dní nebo za měsíc odvápňovat. To provádějte podle četnosti používání sprchy. Speciální přípravek Redesept pomůže nejen odstranit vodní kámen, ale má i dezinfekční účinky. A jak postupovat? Nasypte jednu kávovou lžičku prášku Redesept přímo do nádržky , naplňte ji do 2/3 teplou vodou a roztok rozmíchejte. Zapněte krátce sprchu, aby se směs dostala do vnitřního systému a ponechte ji působit několik hodin. Poté celý obsah nádržky skrz trysku vyprázdněte a sprchu ještě jednou propláchnete čistou vodou.

Co když používám ústní vodu?

Pokud trpíte na záněty nebo krvácení dásní, použití ústní vody vám pomůže. Účinná složka se díky sprše dostane přesně do míst, kam potřebujete. Postup čištění je v tomto případě jasný. Jakmile ho dokončíte, vylijte zbytek tekutiny z nádržky a naplňte ji teplou vodou. Celou nádržku pak skrze trysku vyprázdněte do umyvadla. Proplach sprchy po každém použití ústní vody je důležitý, aby nedošlo k jejímu zanesení a ucpání. Ani v tomto případě ale nezapomínejte sprchu jednou za dva týdny také odvápnit.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

2 000+ lidí přikoupilo