Značka

+ Další

Cena, dostupnost

0
9000

Technologie čištění

Způsob pohybu hlavice, který se zaslouží o odstranění plaku ze zubů

 • Sonická technologie je nejšetrnější metoda mikrovibrací, které rozrušují zubní plak a odstraňují ho ze zubů. Je vhodná pro citlivé zuby a dásně.
 • Rotační 2D technologií disponují základní modely kartáčků. Zubní plak odstraňuje pomocí otáčení hlavičky kartáčku vpravo a vlevo
 • Oscilačně-rotační 3D technologie - kombinuje rotační pohyb zprava doleva s jemným pulzováním, a proto se jedná o pokročilejší technologii čištění, než je rotační 2D.

Výdrž akumulátoru při čištění 2× denně

+ Další

Počet kompatibilních hlavic

Výbava, funkce

Čím více funkcí, tím lepší a modernější kartáček

 • Časovač je základní funkcí kartáčku, která Vás po dvou minutách čištění upozorní, že jste již dodrželi doporučenou dobu čištění.
 • Senzor tlaku pomáhá šetřit Vaše dásně. Pokud budete během čištění na kartáček příliš tlačit, tak Vás na to kartáček upozorní.
 • Pomocí indikátoru nabíjení si můžete ohlídat, jestli je Váš kartáček nabitý nebo jej musíte dobít.
 • U nejmodernějších kartáčků najdete funkci propojení kartáčku s chytrým telefonem pomocí bluetooth. Díky speciální aplikaci tak budete mít plnou kontrolu nad Vaším čištěním.
 • Nastavení intenzity čištění je funkce vhodná pro začátečníky s elektrickými kartáčky, aby si na takové čištění lépe zvykli.

Režimy čištění

Počet hlavic v balení

Další příslušenství v balení

+ Další

Napájení

Hodnocení zákazníků

Elektrické zubní kartáčky pro dospělé

Uvažujete o koupi elektrického kartáčku, ale nevíte, jaký vybrat? Elektrický kartáček čistí zuby precizněji, protože používá pro čištění několikanásobně víc čistících pohybů, než dokážeme vykonat manuálním kartáčkem. Elektrické kartáčky začínají na 8 000 pohybech za minutu a ty nejvýkonnější udělají až 40 000 pohybů za minutu. Tento počet již budí respekt a je zřejmé, že čištění pak bude o poznání důkladnější čištění.

Sonické

Vhodné pro zdravé i citlivé zuby a dásně

Sonické zubní kartáčky čistí na principu vibrací, které dostanou směs vody a pasty i do těch nejnedostupnějších částí úst. Protože se hlavice kartáčku neotáčí, jsou velmi šetrné a hodí se i pro ty nejcitlivější zuby.

Sonické kartáčky

Rotační a oscilační

Vhodné pro zdravé zuby a dásně

Rotační a oscilační kartáčky pracují na principu otáčení hlavice – napodobují tak pohyb klasického manuálního kartáčku. Standardní rotační kartáčky zvládnou 7–8 tisíc pohybů za minutu, pokročilejší oscilačně-rotační, které kombinují otáčení a vibrace (Braun Oral-B je označuje jako 3D), zvládnou až 48 tisíc pohybů, čímž jsou srovnatelné se sonickými kartáčky.

Rotační a oscilační

Bateriové

Vhodné pro občasné použvání nebo první seznámení

Kartáčky s výměnnými bateriemi patří spíše do nižší třídy – jde především o základní modely pro první seznámení s elektrickým čištěním nebo některé kartáčky pro děti. Díky své jednoduchosti jsou velmi levné – počáteční úspora se ale může prodražit dokupováním baterií. Vzhledem k výměnným bateriím výrobci neudávají výdrž – ta vždy závisí na kvalitě baterie.

Bateriové kartáčky

Jaké vlastnosti ohlídat

Napájení

 • Akumulátorové – Tyto kartáčky mají integrovaný akumulátor, který dobíjíte jednou za několik dnů až týdnů v nabíječce, která je s kartáčkem dodávána. Vydrží déle a nemusíte se o nic starat.
 • Bateriové – Napájení pomocí běžných baterií (například tužkových), které po vyčerpání energie vyměníte za jiné. Je výsadou spíše základních modelů a některých kartáčků pro děti.

Počet čistících režimů

Vybírat ideální kartáček pro sebe můžete i podle čistících režimů, kterými kartáček disponuje. V nabídce najdete jak kartáčky s jedním čistícím režimem pro každodenní čištění, tak kartáčky s více režimy. Pokud máte citlivé zuby nebo chcete s kartáčkem odstraňovat více povrchových skvrn, pak je dobré mít speciální režimy určené pro tyto problémy. Těmi disponují pokročilejší kartáčky a vy si podle svých potřeb vyberete kartáček s odpovídajícími druhy čistících režimů.

Výbava, funkce

 • Časovač – Tím už je vybavena většina kartáčků. Časovač vám pomůže dodržet doporučenou dobu čištění, která je v případě elektrických kartáčků dvě minuty.
 • Senzor tlaku – Ten způsobuje, že kartáček vás buď zvukově, nebo vizuálně upozorní v případě, že budete na kartáček vyvíjet přílišný tlak. Tato funkce pomáhá šetřit vaše zuby a dásně a je užitečná především u rotačních kartáčků, kde je třeba mít čistící tlak stále pod kontrolou.
 • Nastavení intenzity čištění – Sonické kartáčky vydrží na jedno nabití od jednoho do tří týdnů, takže si jej můžete vozit všude sebou a kvalitní cestovní pouzdro bez pochyby oceníte.
 • Interaktivní displej – Některé kartáčky nabízí možnost sledovat průběh čištění pomocí interaktivního displeje, na kterém vám ukážou, jakou část úst máte právě čistit a zda jste čistili dobře.
 • Bluetooth – Nejmodernější kartáčky můžete díky Bluetooth spárovat pomocí dodávané aplikace s vaším telefonem a sledovat tak kvalitu čištění ještě detailněji.
 • Signalizace výměny hlavice – Tato užitečná funkce za vás pohlídá správný interval pro výměnu hlavice. Budete tak mít jistotu, že štětiny nebudou opotřebené a čištění bude vždy kvalitní.

Počet kompatibilních hlavic

Stejně jako u čistících režimů vedle hlavic pro běžné čištění i specializované typy - třeba pro citlivé zuby, pro důkladné čištění mezizubních prostor nebo pro zvýšení účinku bělících past. Při výběru je tak dobré zvážit, zda některé specializované hlavice můžete v budoucnu využít. Levnější kartáčky obvykle nabízí i menší počet hlavic, mezi kterými můžete vybírat, naopak dražší modely vám dají nejširší možnosti výběru.+ Více o kategorii

Strana

1
×

z 7

Další