Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Co vás nejvíc zajímá o ústních vodách

Pro většinu z Vás je dnes ústní voda běžnou součástí každodenní ústní hygieny. Při výběru té, která Vám bude nejvíc vyhovovat, ale občas přijdou otázky, na které není snadné dohledat odpověď. Proto se vždy můžete zeptat v naší poradně. A jaké jsou Vaše nejčastější otázky?

Co vás nejvíc zajímá o ústních vodách
Co vás nejvíc zajímá o ústních vodách

Najít odpověď na vše, co Vás ohledně ústních vod zajímá, není vždy zcela snadné. U nás máte vždy možnost zeptat se na konkrétní otázku v Poradně. Abychom Vám hledání odpovědí usnadnili, dali jsme dohromady několik nejčastějších otázek a odpovědí.

Používám ústní vodu Listerine, je skutečně kvalitní? Doporučíte mi jinou?

Esenciální oleje ve formě Listerinu zaplavily svět. Názory na užívání této ústní vody se v kruhu odborné společnosti velice různí. Osobně se domnívám, že užívání ústní vody Listerine je vhodné spíš na odléčení akutní fáze parodontálního onemocnění, po chirurgickém zákroku v dutině ústní atp. Listerine má díky akoholu a výše zmíněným esenciálním olejům (thymol, eukalyptol, methyl-salicylát) antiseptické účinky. Potřebujeme, ale skutečně mít v dutině ústní antiseptické prostředí? Bakteriální flóra je na našem těle do jisté míry v pořádku.

Která ústní voda je nejlepší na základní problémy s ústní dutinou? Znám Listerine.

Doporučuji Vám vybrat si ústní vodu podle chuti a neohlížet se v tomto směru na reklamy. Je přeci pouhým doplňkem ústní hygieny a rozhodně není tak důležitá, jako kartáček a mezizubní kartáček, který je potřeba vybírat velice pečlivě.

Musí se ústní vody s chlorhexidinem ředit?

Jak které, závisí na stavu dásní. Možné je obojí, ale postup se odvíjí od stavu dásní a řídit byste se tak měli doporučením Vašeho zubního lékaře. Většinou je postup takový, že na počátku léčby se vyplachuje neředěným roztokem a následně se koncentrace zmírňuje naředěním v určitém poměru s běžnou vodou.

Jakou ústní vodu lze užívat s homeopatiky?

Obecně se nedoporučuje používat při užívání homeopatik přípravky obsahující mentol. Musíte si proto vždy vyžádat složení ústních vod. Nejčastěji mentol neobsahují bylinné ústní vody.

Jaké ústní vody jsou vhodné pro použití do ústní sprchy?

Do ústní sprchy můžete používat jakoukoliv ústní vodu. Stačí si vybrat podle své chuti, případně konkrétního problému. Na citlivé zuby můžete použít např.: Elmex Sensitive, Sensodyne či Sensodyne Pronamel. Pokud preferujete bylinné vody, zkuste třeba ústní vodu Dr. Landy nebo Herbadent. Nezapomeňte však po každém použití propláchnout ústní sprchu čistou vodou, abyste zamezili jejímu ucpání.

Potřebujete poradit s konkrétním výběrem?

Ať už budete vybírat ústní vodu nebo jiný produkt a nebudete si jistí, zda se pro Vás hodí, obraťte se na nás, rádi Vám pomůžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz