Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak přimět děti k čištění zubů?

Každý den přesvědčujete děti, aby si vyčistily zuby? Slibujete hory doly a stejně mají zuby za 30 vteřin vyčištěné. Domlouvání, přemlouvání a odměňování už nezabírá? Dali jsme pro vás dohromady několik tipů, které mohou z každodenní povinnosti udělat zábavu.

Jak přimět děti k čištění zubů
Jak přimět děti k čištění zubů

Málokdo oplývá nadšením, že si musí dvakrát denně čistit zuby. A děti to rozhodně nemají jinak. Naopak to pro mě může být činnost ještě otravnější. Dnešní doba je ale i v oblasti čištění zubů plná různých vymožeností. A některé z nich můžou bavit i vaše děti.

Nová zábava

Napodobování dospělých děti bavilo vždycky. Tak si choďte čistit zuby s dětmi, nandejte si společně pastu na kartáček a pusťte se do čištění. Pokud to nezabírá, dovolte vašemu dítku, aby vám vyčistilo zuby a pak si vyčistilo vlastní. Čas strávený v koupelně je sice delší, ale nemusí to dítěti tak připadat, když bude vyplněný zábavnou formou čištění.

Varianta pro soutěživé děti

Jestli máte doma soutěživého jedince, vymyslete časovou výzvu. Můžete pro tento účel najít krátkou písničku, nebo mu vytvořit alespoň minutový sled oblíbených písní. Vsadit ale také můžete na přesýpací hodiny, které odměřují doporučenou dobu čištění. Po uplynutí časového limitu dejte vaší ratolesti rozkousat tabletu nebo vykloktat vodu, která zabarví neodstraněný plak. A je tu další výzva k soutěži – odstranit ty „barevné“ zbytky ze zubů. Indikátory zubního plaku můžete použít i na začátku čištění. Děti pak vidí, kde je potřeba si zoubky vyčistit.

Vyberte pomůcky s oblíbenými motivy

I my dospělí si vybíráme věci, které se nám líbí, abys nás určitá činnost více bavila. Nechte i vaše dítko, aby si samo vybralo zubní kartáček anebo zubní pastu. Nabídka je široká, kartáčky s různými dětskými motivy snadno seženete a jistě najdete i obrázek, který vaše dítě okouzlí. Dnes už je mnoho obrázků i na zubních pastách. I když je to pouze tuba od pasty, věřte, že může mít pozitivní vliv vztah dítěte k čištění zubů.

Pro starší děti – elektrický zubní kartáček

Pro děti od tří let už se můžete trochu odvázat a pořídit jim elektrický zubní kartáček. K dostání jsou s mnoha oblíbenými dětskými motivy, pro holčičky oblíbená pohádka Ledové království, pro kluky Star Wars nebo Avengers. Vybrat ale můžete i elektrický kartáček, který si vaše děti mohou polepit samolepkou podle vlastního výběru. Jestli vybrat sonický nebo rotační, tak to se dočtete v našem dalším článku.

Ono to půjde

Na každé dítě platí něco jiného. Pokud to Vaše nemá s čištěním zubů problém, radujte se. Nepatří vaše ratolest mezi příznivce čištění zubů? Zkuste je přelstít podle našich rad. VHlavně nezapomínejte na to, že čištění zubů musí být pravidelné a správné. Oni vám jednou budou za krásné zuby vděční.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz