Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

10 nejčastějších otázek o elektrických kartáčcích

Pokud jste se rozhodli pro koupi elektrického kartáčku, zajímají Vás nejen základní parametry, ale i některé konkrétní věci. Některé otázky se opakují častěji, a proto jsme pro Vás sestavili seznam 10 nejčastějších otázek a odpovědí odborníka.

10 nejčastějších otázek o elektrických kartáčcích
10 nejčastějších otázek o elektrických kartáčcích

Při výběru elektrického kartáčku není vždy snadné vyznat v široké nabídce. U nás máte prostor se zeptat na konkrétní věc, která Vás o čištění zubů elektrickým kartáčkem nebo o výběru kartáčku zajímá. Prostor pro to máte v Poradně. Proto jsme také dohromady otázky, se kterými se na nás obracíte nejčastěji.

1. Je lepší sonický nebo rotační kartáček?

Nelze říci, který systém je lepší. Mezi sonickými a rotačními kartáčky je velký rozdíl v jejich pohybech. Sonické kartáčky vibrují a rotační kartáčky oscilují. Vibrační pohyb sonických kartáčků oceníte zejména, pokud máte citlivější zuby nebo problémy s dásněmi. Sonické kartáčky jsou totiž šetrnější, než kartáčky rotační. Pro konkrétní informace bližší porovnání zamiřte na článek o výběru elektrického kartáčku.

2. Mohu s parodontózou používat sonický kartáček?

Obecně platí, že sonické kartáčky jsou šetrnější k dásním než kartáčky rotační. Je to proto, že pohyb sonického kartáčku je minimální, kartáček vibruje, a tak čistí zuby i dásně jemněji. Proto je také mohou používat i pacienti s parodontózou. Pokud máte silnou parodontózu, je vhodnější zvolit některý z kartáčků, který disponuje režimem Sensitive nebo Gum Therapy, který je ještě jemnější, než režim pro klasické čištění. Mezi nejspolehlivější značky sonických kartáčků patří Philips Sonicare.

3. Mohu používat elektrický kartáček, i přestože mám zubní náhrady?

Elektrické kartáčky jsou vyvinuty speciálně tak, aby neškodily ani Vaším zubům, ani zubním náhradám. Jejich použití se tedy z tohoto hlediska nemusíte obávat. Dbejte však na to, aby Vaše čistící technika byla správná.

 

4. Jaký sonický kartáček pro děti i rodinu?

Sonický kartáček je dobrá volba, protože sonická technologie je šetrnější. Nejspolehlivější sonické kartáčky vyrábí značka Philips Sonicare. Sdílení kartáčku je možné s tím, že byste měli na dítě při čištění dohlížet do doby, než zcela zvládne správnou techniku čištění. A také záleží na tom, v jakém věku děti máte. Až do 12 let by totiž děti měly používat dětský elektrický kartáček a poté přejít na sonický kartáček pro dospělé s hlavicemi Sensitive.

5. Jaký elektrický zubní kartáček vybrat pro děti?

Elektrické kartáčky jsou pro děti vhodné hlavně tehdy, chcete-li je zábavným způsobem přimět k pravidelné hygieně. Pro děti je dobré volit metodu šetrného čištění, a proto bychom doporučili ten od Philips Sonicare.

6. Můžeme pro dvouleté dítě koupit elektrický kartáček?

Čištění zoubků s dětmi je někdy náročné, a proto je možné, v případě, že dokážete elektrickým kartáčkem Vaše dítě motivovat k čištění, mu elektrický kartáček pořídit, i když výrobci ho doporučují nejdříve od 3 let. Dbejte na to, aby štětiny takového kartáčku byly měkké a kartáček byl speciální určen pro děti. Aby se dítě samo neporanilo, pomáhejte mu při čištění a po celou dobu ho pozorujte. Nezapomeňte jeho zoubky potom ještě pečlivě dočistit (měkkým, dětským manuálním kartáčkem). Obecně se doporučuje dětem dočišťovat zuby až do věku 10let (je to ale hodně individuální).

7. Může dítě používat stejně nástavce na elektrický kartáček jako dospělí?

U dětí do 12 let je určitě lepší zakoupit kartáčky určené přímo pro děti. Mají měkčí vlákna a jsou tak šetrnější k dětským zoubkům.

8. Mohu používat elektrický zubní kartáček, i když trpím na záněty dásní a odhalování krčků?

Je lepší používat elektrický kartáček, než mít velmi špatnou čistící techniku, ale je lepší mít špičkovou čistící techniku, než používat elektrický kartáček. Volba je tedy individuální. Pokud se rozhodnete pro elektrický kartáček, dozajista doporučují některý ze sonických kartáčků. S těmi se dobře dostanete na krčkovou oblast, která je ve Vašem případě při čištění nejdůležitější. Sonický kartáček tedy nepokládejte kolmo, ale směřujte jeho štětinami mezi zub a dáseň.

9. Jaké hlavice mohu používat k elektrickému kartáčku Braun Oral-B PRO?

Ke všem kartáčkům Oral-B krom modelů Pulsonic, můžete použít jakékoliv hlavice Braun Oral-B s označením EB nebo EBS. Pokud nevíte, které konkrétní hlavice si vybrat, podívejte se do našeho článku.

10. Jaké náhradní hlavice mohu koupit ke kartáčku Philips Sonicare EasyClean?

Pro tento kartáček a i pro modely Healthy White, FlexCare, FlexCare Platinum a DiamondClean můžete použít jakékoliv hlavice Philips Sonicare kromě těch s označením E-Series. Jejich přehled najdete v našem článku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz