Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Víte, jak vám může pomoci ústní sprcha?

Trápí Vás zánět dásní, parodontóza nebo bojujete s čištění implantátů a rovnátek? Tak to byste měli vyzkoušet ústní sprchu. My jsme pro Vás sepsali, k čemu je ústní sprcha dobrá a jak Vám pomůže.

Ústní sprcha
Ústní sprcha

Přestože nejdůležitější pomůckou při čištění zubů stále zůstává zubní kartáček, díky kterému odstraníme ze zubů zbytky jídla a hlavně usazený plak, výrobci stále vytváří nové produkty pro ještě lepší čištění. Jednou z takových věcí je i ústní sprcha. Ne, ústní sprcha nenahradí zubní ani mezizubní kartáček. Ano, ústní sprcha může zlepšít zdraví Vašich úst a dásní. Skvěle také pomáhá při čištění rovnátek. Výborně pomůže těm z vás, kteří máte zubní implantáty nebo můstky. Používání ústní sprchy Vám zabere přibližně minutu a výsledek stojí za to.

Jak funguje ústní sprcha?

Skrz trysku (hlavici) vstřikuje ústní sprcha pod různým tlakem vodu. Tento proud vody pak rozrušuje plak a odplaví ho pryč z úst. Tlak proudu vody a možnosti jeho nastavení se u jednotlivých modelů ústních sprch liší. Lepší jsou samozřejmě sprchy, kde máte na výběr z více intenzit proudu vody. Tu vyšší můžete použít pro čištění mezizubních prostor, nižší tlak je naopak vhodný například pro masáž dásní.

Dnes existují také ústní sprchy, které v proudu vody vytváří mikroskopické bublinky. Tato technologie funguje tak, že bublinky se dostávají až k zubům pod linii dásní a tam prasknou. Takový proces pomocí vzduchu ničí škodlivé bakterie, které jsou zvyklé přežívat v našich ústech bez přístupu kyslíku.

Jaké jsou výhody ústní sprchy?

  • Proudem vody, který vytváří ústní sprcha, se dostanete snadněji i do těžko dostupných míst. Usnadní tak čištění mezizubních prostorů, škvírek kolem korunek a také zámků kolem fixních rovnátek. Čištěním ústní sprchou můžete předcházet zánětu dásní, který způsobuje plak usazení v linii dásní podél zubu. Ten sprcha také odstraní snadněji.
  • Do nádržek ústních sprch můžete kromě vody nalít též ústní vodu nebo její roztok. Použití ústní vody činí používání ústní sprchy ještě účinnější.
  • Pokud trpíte paradontózou, je vhodné ze začátku k výplachu používat ústní vody přímo určené pro péči o krvácející dásně. Přibližně po 14 dnech pravidelného používání ústní sprchy můžete přejít na obyčejnou vodu.

Co dalšího potřebuji vědět?

K dentálním sprchám jsou dnes k dostání různé koncovky (trysky). Každá je určená k čištění odlišných povrchů. Proto se vyrábí též trysky pro čištění jazyka nebo rovnátek. Největší výběr tohoto příslušenství nabízí ke svým sprchám značka WaterPik.

Použití ústní sprchy je vhodné zejména pro ty z vás, kteří trpíte na záněty dásní, krvácení dásní anebo zkrátka chcete udržet Vaše ústa v dobré kondici a všem těmto problémům účinně předcházet.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz