Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si správně čistit zuby + VIDEO

O tom, jak si správně čistit zuby, se hodně mluví. Pokud si totiž zuby nečistíte správně, tak vám kromě zubních kazů hrozí také záněty nebo krvácení dásní a další potíže, kterým byste se určitě rádi vyhnuli. Správná technika zubů není nijak složitá a lze si jí poměrně rychle osvojit.

Správná technika čištění zubů

Správná technika čištění zubů

Ještě předtím, než se pustíte do správného čištění, tak je potřeba se na čištění zubů připravit zakoupením měkkého zubního kartáčku. Zvolit můžete třeba známý Curaprox CS5460 nebo TePe X-soft. Oba kartáčky mají rovně zastřižená vlákna a malou hlavičku hustě osazenou jemnými vlákny.

Jak správnou techniku čištění provádět?

Na kartáček si dejte malé množství zubní pasty. Pro vyčištění stačí množství o velikosti hrášku. Kartáček následně přiložte ke krčku zubu pod úhlem 45 stupňů. Štětinky kartáčku by se měly dostat do místa mezi zubem a dásní. To je totiž místo, kde se plak usazuje nejvíce, a pokud ho odstraňujete nedostatečně, může docházet v důsledku toho k zánětům dásní a ke krvácení z dásní a mezizubních prostorů.

A jaký pohyb vykonávat? Měli byste se snažit čistit jemnými vibračními pohyby a za pomocí nich stírat ze zubů zubní plak. Jde o to, abyste nečistili zuby horizontálně a při větším tlaku si tak neobrušovali zubní sklovinu. V případě, že vám provádění vibračního pohybu bude zpočátku dělat problém, můžete začít malými krouživými pohyby a postupně se k vibraci dopracovat. Tímto způsobem vyčistíte přední a zadní plochy zubů. Opomenout při čištění nesmíte ani kousací plošky zubů, ty čistěte jednoduše horizontálním pohybem.

Na pozoru se ještě mějte při čištění zadních zubů. Pokud budete mít pocit, že jste je během čištění nezvládli vyčistit stejně efektivně jako ostatní zuby, použijte na ně jednosvazkový kartáček.

Chraňte svoje zuby

Pokud si budete zuby správně čistit, účinně tím budete předcházet vzniku zubního kazu a zánětu nebo krvácení dásní. Osvojit si správnou techniku čištění není těžké a věřte, že výsledky stojí za to.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubní lékařka,

Zdravotnické zařízení Vlašim