Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Značka

Cena, dostupnost

0
1400

Typ hlavice

Tvrdost vláken

Tvar, velikost

Počet hlavic v balení

Hodnocení zákazníků

Výměna nutná! Stejně jako u klasických zubních kartáčků i hlavice u těch elektrických je nutné měnit každé tři měsíce. Výběr nových nemusí být úplně snadný a to hlavně proto, že se ne všechny hlavice hodí k každému elektrickému kartáčku.

Při výběru náhradní hlavice je nejdůležitější znát značku kartáčku a nejlépe ještě jeho typ. Zvyšujete tím totiž šanci, že najdete hlavice, které budou s Vaším elektrickým kartáčkem kompatibilní. Náhradní hlavice nejsou kompatibilní s kartáčky napříč značkami, na výběr tedy máte vždy pouze v rámci dané značky. Ani tak, ale nemusí být všechny hlavice vhodné pro Váš elektrický kartáček. Vždy si proto ověřte i model kartáčku.

Z čeho můžete vybírat?

Největší výběr náhradních hlavic nabízí pro své elektrické kartáčky značka Braun Oral-B. Můžete vybírat z deseti druhů včetně dětských hlavic. Speciální hlavice najdete na citlivé zuby, rovnátka nebo pro odstranění maxima skvrn. Náhradním hlavicím Oral-B jsme věnovali celý článek, kde najdete informace o jednotlivých druzích hlavic Oral-B, jejich základní vlastnosti a také to, pro které kartáčky se hodí.

I k nejprodávanějším sonickým kartáčkům Philips Sonicare můžete vybírat z velkého množství náhradních hlavic. Základních druhů je šest a z toho je pět druhů dostupných ve velikostech Standard a Mini. Každá hlavice Philips Sonicare je vhodná pro někoho jiného, a proto si v našem článku můžete najít, která je vhodná právě pro Vás.     

U ostatních značek můžete vybírat obvykle z jednoho nebo dvou druhů hlavic. Jedná se o verzi se středně tvrdými vlákny a verzi s jemnými vlákny. V tomto případě záleží na Vás, který druh upřednostníte.

Jaké vlastnosti si ohlídat?

Tvrdost vláken

Nejčastěji máte na výběr ze dvou tvrdostí – středně měkká a měkká vlákna. Tvrdost vybírejte podle toho, jaký pocit při čištění máte. Pokud jste zvyklí používat velmi jemné kartáčky, pak je potřeba vybrat hlavice s jemnými vlákny. Oproti tomu, jestli používáte běžné kartáčky se střední tvrdostí, tak vybírejte i hlavice se středně měkkými vlákny.

Určení hlavice

Některé značky mají hlavice rozdělené podle toho, pro jaké čištění jsou určené. Proto na citlivé zuby snadno vyberete hlavice s označením Sensitive, na odstranění více skvrn a zubního plaku zase hlavice, které jsou určené pro tento problém. Určení hlavice vždy najdete vypsané v parametrech jednotlivé hlavice.Strana

1
×

z 8

Další