Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat správnou zubní nit?

Zubní nit je jednou z možností, jak se starat o čištění mezizubních prostor. Je vhodná pro obzvlášť úzké mezizubní prostory, překřížené zuby, ale speciální druhy jsou ideální pro čištění korunek a můstků. Jak si vybrat nit přímo pro Vás?

Zubní nitě
Zubní nitě

Čím začít

Obecně platí, že nejlepším pomocníkem pro čištění mezizubních prostor je mezizubní kartáček. Pokud ovšem máte velmi úzké mezizubní prostory, pak nemáte moc na výběr a musíte vsadit na zubní nit, která je velmi tenká. Speciální typy zubních nití jsou ale výborným řešením například pro můstky nebo korunky.

Jaké problémy se zuby máte?

Překřížené zuby - S tímto problémem se potýká poměrně hodně osob. Někdo může i v případě přes sebe rostoucích zubů používat mezizubní kartáček. Pokud Vám to ale zuby neumožňují, používejte zubní nit. Buď můžete sáhnout po klasické, nebo v případě velmi úzkých mezizubních prostor, můžete vybrat tzv. zubní pásku.

Můstky a korunky - Pro čištění můstků nebo korunek lze použít ústní sprchu anebo preciznější speciální zubní nit, které se říká superfloss. Ta má silnější flaušové vlákno, které protáhnete mezizubním prostorem a pomocí něj odstraníte zubní plak.

Druhy zubních nití

Zubní nit

Pro velmi úzké mezizubní prostory a překřížené zuby

Zubní nitě jsou jedním z nejrozšířenějších typů pomůcek na čištění mezizubních prostor. Existuje několik druhů, ale základní rozlišení je na voskované a nevoskované. Voskované nitě jsou ideální pro začátečníky, protože se lépe zavádějí do mezizubního prostoru. K používání nevoskovaných nití již je potřeba určitá zručnost.

  • Nízká cena, pro velmi úzké mezizubní prostory, snadné použití
  • Nevyčistí tak precizně jako mezizubní kartáček
Zubní nitě

Flosspic

Pro okamžité odstranění zubního plaku kdekoliv

Zbytky jídla během dne lze odstraňovat klasickými párátky. Ty ale nejsou zcela dobrým řešením. Flosspic je speciální párátko, které je vybaveno nataženou zubní nití, se kterou se spolehlivě dostanete do mezizubního prostoru. Dentálními hygienistkami může být také doporučován pro čištění velmi úzkých mezizubních prostor.

  • Pro okamžité odstranění zubního plaku, i pro velmi úzké prostory
  • Méně precizní výsledky než s mezizubním kartáčkem
Flosspic

Superfloss

Pro čištění můstků a korunek

Čištění zubních můstků nebo korunek může být náročné. Speciální zubní nit superfloss má silnější flaušové vlákno a na obou koncích je zpevněná, aby se lépe zaváděla do mezizubního prostoru. Používá se pohodlně i v okolí zubních implantátů.

  • Šetrná k dásním, snadné použití
  • Vhodné jen pro specifické problém
Superfloss

Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz