Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Chcete si zuby čistit kvalitněji? Vyzkoušejte elektrický zubní kartáček, pomůžeme vám ho vybrat. I když se naučíme správnou techniku čištění s klasickým kartáčkem, jsme schopní vykonat maximálně 600 čisticích pohybů za minutu. Elektrické kartáčky začínají na 8 000 pohybech za minutu a ty nejvýkonnější vykonají až 40 000 pohybů za minutu.

Jak vybírat elektrický kartáček

Pro dospělé

Vhodné pro dospělé a děti od 12 let

Elektrické zubní kartáčky pro dospělé používají pro čištění zubů vysoký počet čistících pohybů. Zároveň některé disponují rozšířenými funkcemi, jako je například propojení s aplikací v mobilním telefonu, kde můžete mít přehled o tom, jak kvalitně si zuby čistíte.

Elektrické kartáčky pro dospělé

Pro děti

Vhodné pro děti od 3 do 12 let

Při výběru elektrického kartáčku pro děti rozhoduje věk. Obecně platí, že elektrické kartáčky mohou používat dětí od tří let. Tyto kartáčky mají méně čistících pohybů, které jsou zároveň jemnější, aby byly dostatečně šetrné k dětským ústům. Více šetrné jsou i dětské hlavice, které mají jemná vlákna. Dětské elektrické kartáčky mohou používat děti do 10-12 let, pak mohou přejít na elektrické kartáčky pro dospělé.

Elektrické kartáčky pro děti

Pro rodinu

Balení pro dvě a více osob

Pokud sháníte sadu kartáčků pro pár nebo rodinu, pak jsou dnes běžně dostupná balení, která obsahují dvě těla kartáčku. Takové balení lze použít až pro čtyřčlennou rodinu. V některých baleních dostanete i dvě nabíječky, takže kartáčky lze používat i zcela odděleně.

Rodinná balení

Jaké vlastnosti ohlídat?

Napájení

  • Akumulátorové - Tyto kartáčky jsou vybaveny nabíjecím akumulátorem, který se dobíjí pomocí nabíječky jednou za několik dnů až týdnů. Přibližnou dobu výdrže vždy znáte, a tak stačí pouze včas umístit kartáček do nabíječky.
  • Bateriové - Jsou poháněny klasickými tužkovými bateriemi, které po vybití vyměníte za nové. Takový provoz hledejte u zcela základních modelů nebo některých kartáčků pro děti.

Počet čistících režimů

Elektrické kartáčky mají různé počty režimů. Základní modely disponují pouze jedním režimem pro každodenní čištění. Čím je kartáček pokročilejší, tím více režimů má. Vybrat si tak můžete i model, který disponuje režimem pro citlivé zuby, masáž dásní nebo leštění zubů.

Výbava a funkce

  • Časovač - Je základní funkcí kartáčku, která Vás po dvou minutách čištění upozorní, že jste již dodrželi doporučenou dobu čištění.
  • Senzor tlaku -  Pomáhá šetřit Vaše dásně. Pokud budete během čištění na kartáček příliš tlačit, tak Vás na to kartáček upozorní.
  • Nastavení intenzity čištění - Jedna se o funkci vhodnou pro začátečníky s elektrickými kartáčky, aby si na takové čištění lépe zvykli.
  • Bluetooth - U nejmodernějších kartáčků najdete funkci propojení kartáčku s chytrým telefonem pomocí bluetooth. Díky speciální aplikaci tak budete mít plnou kontrolu nad Vaším čištěním.
  • Indikátor nabíjení - Pomocí indikátoru nabíjení si můžete ohlídat, jestli je Váš kartáček nabitý nebo jej musíte dobít.

Počet kompatibilních hlavic

I toto může být důležitým měřítkem při výběru elektrického kartáčku. Jsou značky, které ke svým elektrickým kartáčkům vyrábí pouze jednu nebo dvě kompatibilní hlavice. U velkých značek, kterými jsou Braun Oral-B nebo Philips Sonicare, máte ale na výběr až 10 různých druhů hlavic. Snadněji si tak vyberete kartáčkovou hlavici, která bude Vaše zuby čistit tak, jak si představujete.Podle ceny

Když nechcete sáhnout vedle

Top značky