Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat vhodný zubní gel?

Zubní gel – něco trochu jiného než zubní pasta, i když používáno může být i stejným způsobem. Zubní gely pomáhají řešit specifické problémy, některé se používají lokálně, jiné nahrazují zubní pastu. Záleží podle druhu. Jak se v tomhle všem vyznat?

Jak vybrat vhodný zubní gel?
Jak vybrat vhodný zubní gel?

Čím začít?

K používání zubního gelu se nejčastěji přikláníme v případě, že nás trápí nějaké specifické problémy. To mohou být citlivé zuby, natékající dásně nebo například suchá ústa. Podle účinnost jsou pak gely určeny pro dlouhodobé nebo krátkodobé použití.

Jaké máte problémy?

Citlivé zuby - Citlivé zuby jsou problémem, který trápí velké množství populace. Citlivost na studené a teplé nápoje, sladké nebo kyselé pokrmy je nepříjemná. Jedničkou jsou v tomto případě gely značky GC, které obsahují mléčné proteiny a pomáhají po bělení zubů, odstranění zubního kamene, po odstranění fixních rovnátek i při častějším výskytu zubního kazu.

Záněty a krvácení dásní - Při zánětech dásní je samozřejmě nejdůležitější kvalitní čištění zubů. Pomoci si v péči ale můžete i speciálními gely, které zklidňují a stahují dásně. Takové gely nejčastěji obsahují chlorhexidine, který působí antibakteriálně. K dostání jsou ale také gely, které obsahují přírodní látky a byliny, které stahují dásně a zmírňují tak krvácení.

Suchá ústa - Problém suchých úst způsobuje nepříjemný zápach z úst. Proto jsou k dostání gely, které zvlhčují ústa, zvyšují tvorbu slin a tím redukují i zápach způsobený suchostí.

Z čeho mohu vybírat?

Jak už bylo zmíněno, zubních gelů je celá řada a dělí se podle určení. Pokud máte akutní obtíže, volte spíše gely pro lokální a krátkodobé použití, protože jejich účinky by měly být viditelné nejdříve. Naopak pokud chcete některým problémům předcházet anebo udržet zdravý stav chrupu a ústní dutiny, vybírejte mezi gely pro dlouhodobé používání. Pokud si v některém případě nebudete jisti, zda Vám gel pomůže nebo zda ho můžete používat, doporučujeme vše konzultovat s ošetřujícím zubním lékařem, který zná nejlépe stav Vašich zubů.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz