Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jaké vybrat ústní centrum?

Celková péče o ústní dutinu je důležitá, ale někdy může být zdlouhavá. Existuje ale jeden přístroj, který Vám pomůže nejen s čištěním zubů, ale postará se i mezizubní prostory. Tím jsou ústní centra, která jsou praktickou kombinací elektrického kartáčku a ústní sprchy. Jak ale takové centrum vybrat? My Vám poradíme.

Jaké vybrat ústní centrum
Jaké vybrat ústní centrum

Čím začít?

Ať už chcete vyzkoušet něco nového, nebo hledáte něco, co Vám usnadní péči o ústní dutinu, tak ústní centrum určitě splní Vaše požadavky. Nabízí totiž kombinaci elektrického kartáčku a ústní sprchy. Spojíte tak účinné čištění zubů a také čištění mezizubních prostor, které byste neměli vynechávat.

Máte citlivé zuby?

Citlivé zuby - Pokud trpíte problémy spojenými s citlivými zuby, můžete se samozřejmě spolehnout při čištění na elektrický kartáček ústního centra. Pozor si ovšem dávejte na to, o jaký kartáček jde. Upřednostňovat byste měli sonický kartáček, který je šetrnější k zubům i k dásním. Výhodou navíc bude, pokud kartáček má jemný režim a lze k němu přikoupit i jemné hlavice.

Bezproblémové zuby - V případě, že máte zuby bez problémů, netrpíte citlivostí zubů ani krvácením dásní, pak můžete vybrat i ústní centrum, které je opatřeno rotačním elektrickým kartáčkem.

Druhy ústních center

Stolní se sonickým kartáčkem

Vhodné i pro citlivé zuby

Spojení péče sonického kartáčku a dočištění pomocí ústní sprchy Vám pomůže dosáhnout zdravějších zubů i dásní. Sonický kartáček čistí zuby pomocí malých vibračních pohybů a je proto šetrnější k zubům i dásním. Ústní sprchy těchto center se mohou lišit, obvykle u nich ale máte několik možností nastavení intenzity tlaku vody při čištění a také různé kapacity nádržek.

  • Šetrnější čištění kartáčkem, větší kapacita nádržky, různá nastavení intenzity tlaku vody
  • Vyšší pořizovací cena

Stolní s rotačním kartáčkem

Vhodné pro bezproblémový chrup

Rotační a oscilačně-rotační kartáčky používají pro čištění zubů otáčivý pohyb kulaté hlavice, kterým napodobují krouživý čistící pohyb manuálního zubního kartáčku. Stolní ústní sprchy pak poskytují komfort větší nádržky a také více možností nastavení intenzity proudění tekutiny. 

  • Nižší cena, kartáček čistí každý zub jednotlivě, větší kapacita nádržky, více nastavení intenzity tlaku
  • Náročnost na prostor v koupelně

Cestovní se sonickým kartáčkem

Vhodné i pro citlivé zuby, na cestování

Výhody sonického kartáčku jsou stejné jako u stolních sprchy. Čištění s ním je šetrnější a přesto precizní v odstraňování zubního plaku. Kombinace s cestovní ústní sprchou umožňuje vzít na cesty pouze jednu část ústního centra. Sprcha má ale menší nádržku než stolní sprchy. U cestovních sprch též máte méně možnost nastavení tlaku vody. Výhodou je kompaktnost a není zde nutnost, aby byla sprcha připojená do zásuvky během používání.

  • Šetrné čištění kartáčku, kompaktnost obou zařízení
  • Menší nádržka ústní sprchy

Důležité vlastnosti

Počet čistících režimů nebo intenzit

Stejně jako u samostatných kartáčků a ústních sprch si můžete vybrat ústní centrum podle množství a druhů režimů čištění kartáčku a možností nastavení intenzity proudění tekutiny. Nabídka se u jednotlivých modelů liší, ale obvykle platí, že všechny sprchy u ústních center mají dvě a více možností nastavení intezity proudění tekutiny.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: