Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jakou vybrat cestovní ústní sprchu?

Čištění mezizubních prostor by mělo být součástí každého dne. Pokud máte velmi úzké mezizubní prostory, tak můžete použít zubní nit nebo ústní sprchu. Cestovní ústní sprchy jsou pěkným řešením, které ušetří prostor a zároveň poskytnou komfort při čištění. Jakou si vybrat?

Cestovní ústní sprcha
Cestovní ústní sprcha

Čím začít?

Když už se rozhodnete pro cestovní ústní sprchu, už jste s výběrem v podstatě za půlkou. Teď už stojíte jen před rozhodnutím, jakou konkrétní sprchu vyberete, jaké bude mít čistící režimy anebo způsob napájení.

Využití ústní sprchy

Čištění mezizubních prostor - Po ústní sprše v tomto případě sáhněte, pokud máte velmi úzké mezizubní prostory a nedostanete se do nich pomocí mezizubního kartáčku. Výhodou pro takové čištění je ústní sprcha, která má vysokou hodnotu tlaku proudu vody, aby byl plak účinně odstraněn.

Masáž dásní - Pro lepší kondici dásní se používají ústní sprchy k jejich masáži. Masáž dásní je dobrou prevencí zánětu dásní, ale pomáhá i při jeho léčbě. Při výběru ústní sprchy se v tomto případě poohlídněte po sprše, která buď disponuje režimem masáž anebo u ní můžete nastavit jemnější intenzitu proudění tekutiny.

Z čeho mohu vybírat?

Nabídka cestovních ústních sprchy už je širší, než bývala. Tyto ústní sprchy jsou ideální pro osoby, které mají méně místa v koupelně, nebo potřebují sprchu převážet. Cestovní ústní sprchy mají zabudované nádržky na vodu, které se liší velikostí. Rozdíl mezi sprchami je také v tom, že mají různé režimy čištění. Některé cestovní sprchy mají pouze jeden režim, jiné sprchy mají až čtyři režimy, které se liší mimo jiné intenzitou proudění tekutiny.

Důležité vlastnosti

Nastavení tlaku vody

Úzce souvisí s čistícími režimy. U některých cestovních sprch máte jeden čistící režim, ale například možnost nastavit si jednu ze dvou intenzit tlaku vodu. U jiných sprch pak máte na výběr z více režimů, které mají různé intenzity proudění vody.

Způsob provozu

Cestovní ústní sprchy se nabízejí buďto na tužkové baterie nebo nabíjecí akumulátor. Obojí má své výhody. Tužkové baterie kdykoliv vyměníte, jen je musíte mít pro všechny případy u sebe, protože u těch nelze slíbit dobu provozu. U akumulátorových nemusíte myslet na výměnu baterií, ale zase je potřeba mít při ruce nabíječku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz