Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jaký elektrický kartáček Philips doporučíte?

  • 1 odpověď, 25. května 2022

„Dobry den. Jaky doporucejete el. kartacek (lepe Philips). Mam 3 implantaty s obnazenymi krcky, resp zavity. Hygiena pry vyborna, ale resorbuje kost, trvaly zanet, zřejmě souvislost s AI onemocněním. Trpím na pigmentace. Je vhodnější více typů intenzity, nebo spíš režimů? V cem se lisi program whitening, ev staci obyc rezim a hlavice pro white? Uvažuji 1 režim se 2 intenzitami, nebo 3a3. Moc dekuji za radu.

Odpověď odborníka

Dobrý den, režimy a intenzity jsou prakticky něco podobného. Režim Clean v nižší intenzitě lze připodobnit k režimu Sensitive, naopak ve vyšší intenzitě k režimu Whitening. V případě některých režimů kartáček mění i rytmus vibračních pohybů (například při režimu na masáž dásní) anebo i délku čištění - časovače. S odhalenými krčky bych se úplně nepřikláněla používání hlavice na bělení zubů. Sonický kartáček odstraní i s běžnou hlavicí ze zubů více skvrn a pigmentací než ten manuální a z našich zkušeností jsou hlavice na odstraňování skvrn poměrně tvrdé a ne vždy při čištění příjemné.

S ohledem na Vaše požadavky bych zvolila model ProtectiveClean 4500 - máte tam režim Clean a režim White, který je intenzivnější. Jelikož je v balení hlavice Optimal White, tak si ji vyzkoušíte, pokud by se Vám zdála tvrdá, doporučovala bych poté dokoupit hlavici Premium Plaque Defence. Osobně bych na začátku přikláněla k použití režimu Clean a s hlavicí Optimal White nepoužívat intezivnější režim. S ohledem na odhalené krčky si při čištění dávejte určitě pozor na to, abyste na kartáček příliš netlačila a přikládala ho k zubům pod správným úhlem 45 stupňů směrem ke krčku zubu.


Mgr. Andrea Ivaničová
odpověděla

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S pojmem souvisí: