Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Provoz zubních ordinací v době koronaviru

  • 12. května 2020

Pandemie způsobená virem COVID-19 omezila nejen běžný život, ale také provoz mnoha stomatologických ordinací. Většina z nich provádí jen akutní zákroky a ještě za specifických podmínek. Na co se připravit, pokud musíte teď kvůli problémům k zubnímu lékaři?

Lékař
Lékař

Všechny lékařské ordinace jsou místy s pravidelnou dezinfekcí všech ploch a vždy čistými nástroji. Riziko přenášení chorob by tam tedy mělo být co nejmenší. Proč byly tedy provozy většiny ordinací omezeny? Problém je zejména počet pacientů, kteří se potkávají v čekárnách.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky a Česká stomatologická komora pravidelně monitorují epidemiologickou situaci a vydávají závazná doporučení pro provoz zubních ordinací. Řada stomatologických ordinací byla nucena výrazně omezit či přerušit provoz kvůli bezpečnosti svých zaměstnanců a pacientů zejména vzhledem k omezené dostupnosti osobních ochranných pomůcek pro zdravotnický personál (ochranných roušek, respirátorů, štítů, jednorázových rukavic či dezinfekčních prostředků na ruce). Pokud jste tedy měli plánovaný nějaký zákrok u zubního lékaře, který je preventivní povahy, pravděpodobně bude přeobjednaní. V současné době dochází k ošetřování pouze urgentních a bolestivých případů.

Zcela zvláštní opatření se týkají osob s příznaky onemocnění nebo osob s nařízenou karanténou. Ošetření těchto osob probíhá pouze po předchozí telefonické domluvě, nejčastěji na konci ordinačních hodin. Pokud máte potvrzenou nákazu, pak budete odkázání na specializované pracoviště určené pro pacienty s onemocněním COVID-19.


redakce Nazuby
autor

redakce Nazuby

České Budějovice