KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Vyberte si žvýkačky, které Vám budou vyhovovat

I když je vždycky lepší si vyčistit zuby, když jsme na cestách nebo v restauraci, není tato možnost zcela reálná. Proto často saháme po žvýkačkách, které máme vždy po ruce a které opravdu osvěží dech po jídle. Věděli jste ale, že existují i žvýkačky, které pomáhají zesvětlovat zuby nebo lépe zabraňují vzniku zubního kazu?

Žvýkačky
Žvýkačky

Čím začít?

„Žvýkejte po každém jídle,“ říká známá reklama. Pravda je taková, že při žvýkání se Vám v ústech tvoří více slin, které pomáhají rozpouštět zubní plak. A protože je zubní plak hlavní příčinou zubního kazu, pak je jasné, že žvýkačky přispívají i k omezení tvorbě zubního kazu. Vybrat si ale můžete i žvýkačky se správnými složkami, které svoji práci dělají ještě lépe.

Druhy žvýkaček

S antiseptickým účinkem

Pro osoby trpícím zápachem z úst

Zápach z úst může být jednou z věcí, kterou řešíme pravidelným žvýkáním. Pokud je u Vás zápach z úst způsobený suchostí úst, pak existují speciální druhy žvýkaček, které obsahují speciální zvlhčující nebo antiseptické složky.

S xylitolem

Pro osoby s vyšší mírou usazování zubního plaku

Je zcela normální, že se Vám během dne na zubech usazuje zubní plak. Horší na tom je, že bakterie zubního plaku jsou nejčastější příčinou vzniku zubního kazu. Žvýkačky s xylitolem ale pomáhají snižovat riziko množení bakterií v ústech. Proto jsou vhodné i pro osoby, kterým se více usazuje zubní plak.

Se zesvětlujícím účinkem

Pro lepší udržení vyběleného odstínu zubů

Když už investujete do bělení, je jasné, že chcete, aby byl výsledek vidět co nejdéle. S tím Vám pomohou bělící zubní pasty, ale trochu pomoci si můžete i žvýkačkami. Ty obsahují látky, které více pomáhají rozpouštět zubní plak a bojují proti jeho usazování. Tyto žvýkačky často nejsou určeny pro celodenní žvýkání, ale vždy pouze na krátkou dobu po jídle, aby se vstřebaly účinné látky.

Pro děti

Pro děti, které nemají rády osvěžující žvýkačky

Poměrně hodně dětí hodně rádo žvýká. Žvýkačky jsou poměrně dobrá náhrada za bonbóny, jen je potřeba ohlídat, aby děti vždy žvýkačku včas vyplivly. Dětské žvykačky s obsahem xylitolu mají velkou výhodu, protože pomáhají zabraňovat usazování zubního plaku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz