KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Dr. Mayer, Sencor nebo Eta: Jak si stojí levnější elektrické kartáčky?

  • 5. dubna 2021

Chcete vyzkoušet elektrický kartáček, ale zatím se vám do něj nechce tolik investovat? Na trhu je dnes už více menších značek, které nabízí kartáčky s obstojnými funkcemi a přitom za nižší ceny než velké značky. Jak si ale stojí v kvalitě?

Dr. Mayer
Dr. Mayer

Nižší cena nutně neznamená méně funkcí. Obzvlášť v případě menších značek. Za běžnou cenu základního pořizovacího modelu můžete získat kartáček s více čistícími režimy, v balení s cestovním pouzdrem a i v pěkném designu. Podívali jsme se na tři značky kartáčků, které jsou levnější, a přitom nabízí zajímavé produkty.

Rotační i sonické kartáčky Dr. Mayer

Jednoduchý design, nízké ceny a dostatek funkcí. To nabízí elektrické kartáčky Dr. Mayer. Základní modely rotačních kartáčků se cenově pohybují kolem několika stovek. Jsou tak jedinou značkou v naší nabídce, která může konkurovat značce Oral-B. Ta se ovšem pohybuje ve stejné cenové hladině v případě základních modelů.

Zpozornit byste ale měli v případě sonických kartáčků. Slušně vybavený model GTS2065 koupíte za 1300 Kč. Disponuje čtyřmi režimy čištění, má 40 000 pohybů za minutu a klasický dvouminutový časovač. Celou recenzi najdete v našem magazínu. Nový model GTS2085 je ještě lepší a přitom se cenově pohybuje pouze o 200 Kč výš. Má velmi lehké tělo, příjemně malou hlavici a 5 režimů čištění. Pokud tedy hledáte levnější sonický kartáček s funkcemi mnohem dražších modelů, tak u Dr. Mayer rozhodně vyberete. Jen počítejte s tím, že s kartáčky je kompatibilní vždy jenom jeden druh hlavic, takže v této oblasti nemáte moc na výběr.

Barevnost značky Sencor

Značka Sencor je známá pro své barevné kuchyňské roboty. S barvami nešetří ani v případě elektrických kartáčků. Sonický kartáček pro děti můžete pořídit v zelené, modré nebo růžové barvě. Dle nás splňují všechny požadavky, které můžete na dětský kartáček mít. Na celou recenzi se můžete podívat v magazínu.

Rovněž kartáčky pro dospělé jsou dostupné v několika barvách. Všechny mají v balení cestovní pouzdro, a buď jde o modely s režimy čištění, nebo s výběrem intenzit jednoho režimu. I tyto kartáčky jsme podrobili přímé recenzi. Baví nás hlavně barevným provedením a příjemností při čištění. Na výběr máte ze dvou druhů hlavic, bohužel ani jeden typ nemá jemná vlákna.

Česká značka Eta

V nabídce českého výrobce Eta najdete také elektrické kartáčky pro děti i pro dospělé. Ceny těch dětských jsou nižší, než v případě Sencoru, provedením si nás ale tolik nezískaly. Naopak sonické kartáčky pro dospělé nás velmi zaujaly. Nejoblíbenějším modelem je Eta Sonetic 1707, který má v balení UV sanitizér pro čištění hlavic. Zároveň disponuje třemi režimy čištění a najdete mezi nimi i jemný režim, který je vhodný pro začátečníky a osoby s citlivými zuby.

Pokud byste hledali něco luxusnějšího, pak vyhledejte model Eta Sonetic Smart 7707. Černé provedení, propojení s aplikací v chytrém telefonu a pět režimů čištění. To můžete obvykle čekat od řádově dražších sonických kartáčků.  Tady to dostanete za 2500 Kč.

Koupit nebo ne?

Kartáčky za nižší ceny a s dostatečným množstvím funkcí jsou vhodné pro někoho, kdo hledá svůj první elektrický kartáček a zároveň nechce investovat vysoké částky. Může vůbec nastat nějaký problém? Jediné, s čím můžete bojovat, je výběr a dostupnost náhradních hlavic. Často máte na výběr pouze jeden nebo dva. Pokud vám nebudou vyhovovat, bohužel nepořídíte ani u jiné značky, protože jejich hlavice nebudou s vaším kartáčkem kompatibilní.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: