Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si vybrat mezi elektrickými kartáčky Oral-B? + VIDEO

Připadá Vám nabídka elektrických kartáčků Oral-B široká a přitom nepoznáte rozdíl mezi jednotlivými modely? Pak jste tady správně. Připravili jsme pro Vás porovnání modelových řad a také toho, jaké jsou pro Vás důležité vlastnosti. Přečtěte si článek a budete si umět vybrat svůj kartáček Oral-B.

Jak vybrat kartáček Oral-B

Jak vybrat kartáček Oral-B

Čím začít

Elektrické kartáčky Oral-B jsou na trhu nejdéle ze všech značek. Jsou spolehlivé a stále se zlepšují. Proto je pochopitelné, že jste se rozhodli právě pro výběr kartáčku Oral-B. Jednotlivé modely disponují různými funkcemi a je tedy nejdříve důležité si ujasnit, co od kartáčku očekáváte a jaké funkce určitě využijete.

Máte problémy se zuby?

Citlivé zuby - Citlivost na teplé a studené, sladké nebo kyselé, a další podněty sužuje velké procento populace. Pokud mezi takové osoby patříte i Vy, pak vybírejte elektrický kartáček pečlivě. Budete totiž potřebovat čistící režim na citlivé zuby a důležité jsou i hlavice s jemnými vlákny, které také mají označení Sensitive.

Krvácení a záněty dásní - Pokud trpíte na záněty dásní a problémy s krvácivostí dáseň, pak je potřeba používání elektrického kartáčku konzultovat s ošetřujícím zubním lékařem. V případě, že Vám elektrický kartáček doporučí, tak pak hledejte model s režimem Massage, Gum Care nebo Sensitive. Všechny tyto režimy jsou šetrné jak k zubům, tak dásním. A samozřejmě je potřeba vybrat i hlavice Sensitive.

Nemám problémy - Jestli žádné problémy se zuby nemáte, tak se opravdu máte. Můžete totiž vybírat ze všech elektrických kartáčků Oral-B. Upřednostnit konkrétní model pak můžete podle jeho funkcí a toho, zda je využijete.

Modelové řady

Oral-B iO

Nejšetrnější technologie, pro náročné

Nejmodernější kartáček s inovativní magnetickou technologií překvapí svým tichým provozem a šetrností čištění. Kombinuje preciznost oscilačně rotační technologie s šetrností mikrovibrací. Pokročilý senzor tlaku pomůže ještě lépe ovládnout ideální tlak pro čištění zubů. 

 • Vítěz dTestu
 • Rychlé nabíjení
 • Šetrnější technologie
 • Propojení s aplikací v telefonu
 • Vylepšený senzor tlaku
 • Vyšší pořizovací cena
Oral-B iO

Oral-B Genius

Pro náročné uživatele, kteří chtějí to nejlepší

Moderní elektrické kartáčky s mnoha funkcemi, které ocení ti nejnáročnější uživatelé. Vizuální senzor tlaku se samozřejmostí, to samé platí pro propojení kartáčku s chytrým telefonem. U některých modelů v příslušenství najdete nabíjecí cestovní pouzdro, pomocí které nabijete nejen kartáček, ale také Váš mobilní telefon.

 • Vizuální senzor tlaku, luxusní provedení, více čištících režimů, u některých modelů nabíjecí cestovní pouzdro
 • Vyšší cena
Oral-B Genius

Oral-B Smart

Pro uživatele náročnější na funkce

Pokročilejší řada elektrických kartáčků Oral-B disponuje více čistícími režimy. Zároveň jsou kartáčky obohaceny o funkci propojení s aplikací v chytrém mobilním telefonu, pomocí které si můžete hlídat kvalitu čištění. Proto také v příslušenství v balení najdete stojánek na mobilní telefon.

 • Propojení s aplikací v mobilním telefonu, vizuální senzor tlaku
 • U některých modelů chybí ikony čistících režimů
Oral-B Smart

Oral-B PRO

Pro běžné každodenní čištění

Řada PRO jsou vylepšené modely kartáčků. Základní přidanou funkcí je senzor tlaku, který je buď zvukový nebo vizuální, a pomůže Vám ohlídat tlak, který vyvíjíte na zuby během čištění. Čím vyšší model vyberete, tím více čistících režimů kartáček má. Provedení je také inovované, štíhlejší a s více protiskluzovými prvky.

 • Široká nabídka modelů s různými funkcemi, funkce senzoru tlaku
 • Chybí ikony čistících režimů u kartáčků, které mají více než jeden čistící režim
Oral-B PRO

Oral-B Vitality

Pro začátečníky, pro děti

První modelová řada elektrických kartáčků Oral-B vůbec. Dodneš se těší oblíbenosti, i když disponuje pouze jedním režimem čištění a základní technologií 2D. Tuto řadu také najdete jako dětské elektrické kartáčky pod názvem Oral-B Stages Kids.

 • Model na baterii, dobré držení
 • Pouze základní funkce
Oral-B Vitality

Bateriové kartáčky

Pro začátečníky, na cesty

Elektrické kartáčky na tužkové baterie už jsou tak trochu za zenitem, i tak se na ně ale začátečníci spolehnout mohou. Pokud nechcete cestovat s dražším kartáčkem, tak je také jistě využijete na cestách. 

 • Bez nutnosti nabíjení
 • Základní čistící technologie 2D, bez dalšího příslušenství a funkcí
Bateriové kartáčky

Důležité vlastnosti

Čistící technologie

Jako 2D čistící pohyb označuje Braun otáčivý (oscilační) pohyb hlavice kartáčku. Počet oscilací za minutu se liší u jednotlivých modelů (od 7600 do 8800). Čištění je výrazně lepší než u ručního kartáčku díky tomu, že počet čistících pohybů je vyšší. U vyšších modelů kartáčků Oral-B pak můžete mít kombinaci oscilací a pulzací. Celkový počet pohybů se tak pohybuje od 28 000 do 48 000 pohybů za minutu. Výhoda tkví v tom, že pulzace lépe lépe naruší zubní plak a oscilační pohyb jej smete ze zubu. Celkově je pak účinnost čištění mimořádně vysoká. Touto funkční disponují všechny vyšší modely kartáčků Braun Oral-B.

Výdrž baterie

Výdrž baterie určuje, jako dlouho si můžete kartáčkem čistit zuby na jedno nabití. Hodnoty udávané výrobcem znamenají, kolik dnů by měl přibližně vydržet kartáček při běžném čištění 2 x denně po dobu 2 minut. U bateriových kartáčků hodnota není dostupná, protože je značně závislá na kvalitě baterie, kterou použijete.

Časovač

Zubní lékaři doporučují čistit zuby po dobu dvou minut. Kartáčky Vitality jsou vybaveny dvouminutovým časovačem, který Vám dá po uplynutí této doby signál. Profesionální časovač, kterým jsou vybavenyvyšší modely, Vám zvukem ve čtyřech 30sekundových intervalech připomene, že máte přejít na další část chrupu a nakonec oznámí konec čištění. Díky této funkci si můžete být jisti, že vaše zuby jsou optimálně a rovnoměrně vyčištěné.

Senzor tlaku

Funkce "snímač kontroly tlaky" nebo někdy uváděná jako "senzor tlaku" patří k nejužitečnějším funkcím vůbec. V těle elektrického kartáčku je zabudovaný citlivý snímač, který Vás upozorní v případě, kdy na kartáček příliš tlačíte. A jak to udělá? U nižších modelů snímač tlaku přerušuje pohyb kartáčku a vyšší modely josu vybaveny světélkem. S tou funkcí výrazně šetříte své dásně, protože přílišný tlak při čištění zubů je častým důvodem odhalování zubních krčků.

Propojení s mobilním telefonem

Vyšší modely kartáčků Oral-B můžete pomocí bluetooth propojit s Vaším chytrým telefonem a získat tak zcela nové možnosti, jak sledovat svou zubní hygienu. Díky speciální aplikaci Oral-B App, která je dostupná pro Apple a Android můžete mít přehled o průběhu čištění, statistiky čištění zubů, tipy na zlepšení péče a řadu dalších funkcí.

Čistící režimy

 • Daily Clean je univerzální čistící režim vhodný pro každodenní čištění Vašich zubů.
 • Sensitive je vhodný především pro citlivé zuby či dásně.
 • Whitening je určený pro občasné nebo každodenní odstraňování skvrn ze zubů.
 • Deep clean je tříminutový režim pro důkladné čištění.
 • Gum-Care poskytne vašim dásním šetrnou masáž, čímž napomáhá jejich dlouhodobému zdraví. 
 • Tongue je určený pro občasné nebo každodenní šetrné čištění jazyka.

Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz