Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Přehled náhradních hlavic ke kartáčkům Oral-B + VIDEO

Tři měsíce si užíváte pohodlí čištění s elektrickým kartáčkem. V tuhle chvíli už je ale čas na výměnu hlavice. Nevíte, jak se jmenuje ta, kterou jste u kartáčku měli původně? Chcete zkusit jiný typ, ale nevíte, jaký pro vás bude vhodný?

Přehled hlavic Oral-B

Přehled hlavic Oral-B

Hlavici měňte vždycky včas

Každý máme odlišné zuby a řešíme jiné problémy při ústní hygieně. Proto jsou náhradní kartáčky Oral-B navrženy tak, aby vyhověly individuálním potřebám. Při čištění musíte dosáhnout do všech míst a odstranit odtud usazený zubní plak. I proto se na vývoji hlavic Oral-B podílí tým odborníků. 

Stejně jako manuální kartáček je potřeba hlavici měnit. Z hygienických důvodů by to mělo být každé tři měsíce. Dodržením tohoto intervalu výměny budete mít jistotu, že péče o vaše zuby je stále perfektní.  Abyste si čas výměny nemuseli hlídat podle kalendáře, jsou náhradní hlavice Oral-B vybavené speciálními vlákny Indicator®. Nový kartáček má tato vlákna tmavě modrá. Při používání postupně blednou do světle modré až bílé. Ve chvíli, kdy jsou z poloviny vybledlá, tak je vhodný čas na výměnu hlavice za novou.

Druhy hlavic k iO kartáčkům

iO Ultimate Clean

Hlavice iO Ultimate Clean odstraní ze zubů nejen povlak, ale také větší množství povrchových skvrn. Jsou vhodné pro osoby se zdravými dásněmi. Pokud máte citlivé zuby nebo dásně volte jemnější variantu hlavic.

iO Gentle Care

Citlivé zuby a dásně vyžadují šetrnější péči. Tu vám dopřejí hlavice iO Gentle Care. Mají jemná a hustá vlákna, která i z citlivých zubů odstraní plak spolehlivě.

iO Radiant White 

Hlavice iO Radiant White s lešticími pláty důkladně leští sklovinu, pomáhá odstranit zubní plak a povrchové zabarvení zubů.

iO Specialised Clean

Hlavice iO Specialised Clean je určena k šetrnému čištění rovnátek nebo zubních náhrad. Čtyři trsy vláken důkladně vyčistí zuby kolem zámečků rovnátek a lépe se dostanou i do mezizubních prostor.

Druhy hlavic k sonickým kartáčkům

Pulsonic

Klasická hlavice Oral-B Pulsonic je vhodná pro každodenní čištění zubů a odstraňování povrchových skvrn, které se na zubech během dne vytvoří. 

Pulsonic Sensitive

Máte citlivé zuby a hledáte co nejjemnější čištění? Vyberte si ke svému kartáčku Pulsonic hlavici ve verzi Sensitive. Má velmi jemná vlákna, která nedráždí ani citlivé zuby a dásně.

Druhy hlavic k rotačním kartáčkům

CrossAction

Pro každodenní důkladnou použijte hlavice CrossAction. Jejich konstrukce je inspirována profesionálními nástroji. Největším kladem této hlavice jsou vlákna různých délek, která jsou nakloněna pod různými úhly. Vy tak lépe vyčistíte všechny nerovnosti na zubech bez změny úhlu přiložení hlavice k zubu.

Sensi UltraThin

Pro pohodlné čištění citlivých zubů a dásní použijte hlavici Sensi UltraThin. Hlavice je vybavena velmi jemnými vlákny, aby se zamezilo zatěžování dásní během čištění zubů. Čištění zubů je díky ní šetrné, ale i preciznější, protože jemná vlákna lépe dosáhnout do těžko dostupných míst.

Stages Kids

I Vaše děti potřebují vlastní náhradní hlavice, a proto jsou tu hlavice Stages Kids. Dětské hlavice jsou navrženy tak, aby byly co nejšetrnější k citlivým dětským zubům a nepoškozovaly při čištění dásně. Celkový design hlavice je přizpůsoben menším rozměrům dětských zubů a úst a doporučuje se pro děti od 3 let. Vybírat můžete z několika rozličných dětských motivů.

Precision Clean

Nejste vybíraví, ale chcete si vyčistit zuby každý den čistit precizně. V tom případě je pro Vás jako dělaná hlavice Precision Clean. Její používání je lepší, než používání manuálního zubního kartáčku, protože má dva druhy vláken. Pečlivě tak obklopí zub a odstraní plak z těžko dostupných prostor.

3D White

Jestli se Vám často usazují pigmentové skvrny na zubech, sáhněte po náhradní hlavici 3D White. Ta je totiž vybavena speciální čistící vložkou, která se přizpůsobí tvaru zubů a odstraní z jeho povrchu maximum skvrn a zub vyleští. Zbylá flexibilní vlákna Vám pak pomohou s odstraněním usazeného zubního plaku.

Floss Action

Pokud se Vám více usazuje plak v mezizubních prostorech, pak pro Vás bude vhodná hlavice Floss Action. Speciálně zastřižená mikropulzní vlákna dosáhnou hlouběji do mezizubních prostorů a odstraní odtud větší množství plaku. Tato hlavice je proto vhodná zejména pro čištění těžko dostupných míst jako jsou zadní zuby.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz