Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Menu

Přehled náhradních kartáčků Braun Oral-B + VIDEO

Už jste si zvládli vybrat elektrický kartáček, ale nastal čas na výměnu hlavice a vy nevíte, která bude na Váš kartáček pasovat a která je pro Vás vhodná? Proto jsme připravili přehled všech náhradních hlavic Oral-B, kde se tyhle informace dozvíte.

Přehled hlavic Oral-B

Druhy rotačních hlavic

CrossAction

Pro každodenní důkladnou a zároveň šetrnou péči použijte hlavice CrossAction. Jejich konstrukce je inspirována profesionálními nástroji. Největším kladem této hlavice jsou vlákna různých délek, která jsou sestavena v různých úhlech. Vy tak lépe vyčistíte větší plochu zubu a dosáhnete i dál do mezizubních prostor.

Floss Action

Pokud se Vám více usazuje plak v mezizubních prostorech, pak pro Vás bude vhodná hlavice Floss Action. Speciálně zastřižená mikropulzní vlákna dosáhnou hlouběji do mezizubních prostorů a odstraní odtud větší množství plaku. Tato hlavice je proto vhodná zejména pro čištění těžko dostupných míst jako jsou zadní zuby.

Sensitive

Péče o citlivé zuby a dásně bude snadnější s hlavicí Sensitive. Extra jemná vlákna uprostřed hlavice vyčistí pečlivě i velmi citlivé zuby a dásně. Tato hlavice je proto vhodná pro pacienty s extrémně citlivými zuby, trpícími krvácením nebo záněty dásní a je vhodná i po stomatologickém zákroku.

3D White

Jestli se Vám často usazují pigmentové skvrny na zubech, sáhněte po náhradní hlavici 3D White. Ta je totiž vybavena speciální čistící vložkou, která se přizpůsobí tvaru zubů a odstraní z jeho povrchu maximum skvrn a zub vyleští. Zbylá flexibilní vlákna Vám pak pomohou s odstraněním usazeného zubního plaku.

Precision Clean

Nejste vybíraví, ale chcete si vyčistit zuby každý den čistit precizně. V tom případě je pro Vás jako dělaná hlavice Precision Clean. Její používání je lepší, než používání manuálního zubního kartáčku, protože má dva druhy vláken. Pečlivě tak obklopí zub a odstraní plak z těžko dostupných prostor.

Ortho Care

Péče o rovnátka není vždy jednoduchá, ale hlavice Ortho Care Vám s tím spolehlivě pomůže. Hlavice je navržena tak, aby její vlákna pronikla do prostoru mezi rovnátky a zubem. Pravidelným odstraňováním zubního plaku účinně předcházíte vzniku zánětu dásní.

TriZone

Pro kvalitní vyčištění všech zubů vyzkoušejte inovativní hlavici TriZone. Její kombinace pohyblivých a nepohyblivých vláken vyčistí všechny zuby včetně zadních stoliček. Z tohoto důvodu jsou hlavice TriZone často doporučované dentisty pro každodenní čištění.

Dual Clean

Poměrně neobvyklá hlavice Dual Clean je složena ze dvou samostatně se pohybujících částí. Tato hlavice, jak už název napovídá, čistí vždy dva vedle sebe ležící zuby najednou, a proto dělá čištění preciznější.

Stages Kids

I Vaše děti potřebují vlastní náhradní hlavice, a proto jsou tu hlavice Stages Kids. Dětské hlavice jsou navrženy tak, aby byly co nejšetrnější k citlivým dětským zubům a nepoškozovaly při čištění dásně. Celkový design hlavice je přizpůsoben menším rozměrům dětských zubů a úst a doporučuje se pro děti od 3 let. Vybírat můžete z několika rozličných dětských motivů.

Interspace

Pomocí elektrického kartáčku se můžete věnovat i mezizubním prostorům. Pro takové čištění jsou navrženy speciální hlavice InterSpace, která se dostane i do problematických míst kolem rovnátek, můstků, korunek nebo implantátů.

Sensi UltraThin

Pro pohodlné čištění citlivých zubů a dásní použijte hlavici Sensi UltraThin. Hlavice je vybavena velmi jemnými vlákny, aby se zamezilo zatěžování dásní během čištění zubů. Čištění zubů je díky ní šetrné, ale i preciznější, protože jemná vlákna lépe dosáhnout do těžko dostupných míst.

Druhy sonických hlavic

Pulsonic

I u sonických kartáčků je potřebné pravidelně měnit hlavice. Oral-B Pulsonic je hlavice vhodná pro každodenní čištění zubů a odstraňování povrchových skvrn, které se na zubech během dne vytvoří. 

Sonic Complete

Druhou z hlavic k sonickým kartáčkům je Sonic Complete. Stejně jako hlavice Pulsonic efektivně odstraňuje zubní plak a příznivě působí i na dásně. Sestava vláken CrissCross a PowerTip dosáhne do hlouběji do mezizubních prostor a lépe vyčistí těžko dostupná místa.


autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz