Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Herbadent – bylinná péče o zuby a dásně z Česka

  • 8. března 2021

Česká firma s tradicí už od roku 1897. Precizní prevence proti zánětu dásní, šetrná každodenní ústní hygiena i lokální ošetření bolestivých dásní, aft či oparů. To všechno najdete pod značkou Herbadent. Pojďte se podívat na kouzlo 7 bylin trochu blíž.

Herbadent
Herbadent

Extrakty řepíku, heřmánku, šalvěje a mochny nátržníku v kombinaci se silicemi máty, hřebíčku a fenyklu. To jsou byliny, které tvoří základ klinicky ověřené receptury péče o ústní dutinu Herbadent. V čem se liší dvě dostupné řady a která bude to pravé pro vás?

Zelená vhodná pro každého

Všechny produkty bylinné řady ORIGINAL obsahují extrakty ze sedmi bylin. Hřebíček tlumí bolest zubů a dásní, nátržník omezuje šíření zánětu a máta má antibakteriální účinky a osvěžuje dech. Pro každodenní péči je ideální kombinace zubní pasty a ústní vody, která má příjemné stahující účinky. Pro mezizubní prostory nebo záněty dásní můžete použít gel se silnějším účinkem a nechat jej působit přes noc. Alternativou je bylinný roztok, nejnovější přírůstek do naší nabídky. Po čištění se jím pomocí vatové tyčinky potírají dásně a sliznice úst. Pokud užíváte homeopatika, jistě uvítáte zubní pastu bez obsahu mentolu Herbadent Homeo.

Všechny produkty zelené řady Herbadent jsou díky bylinnému složení vhodné pro dlouhodobé a každodenní používání. Jsou skvělou prevencí proti vzniku zánětu dásní nebo aft, ale lze jimi podpořit i probíhající léčbu.

Výraznější účinek pro akutní obtíže

Ještě lepší antibakteriální účinek pro ústa trpící zánětem poskytne bílo-červená řada Herbadent Professional. Nabízí pastu, gel a také ústní vodu v koncentrátu. Všechny produkty obsahují zvýšené množství bylinných extraktů, mají tedy výraznější chuť, ale také účinky. Ústní vodu si při používání řeďte v poměru 1:10 vždy čerstvou. Gel pro lokální ošetření obsahuje navíc účinnou antibakteriální složku chlorhexidine, která mu dodá specifickou chuť, ale také rychlejší účinky. Použít ho můžete nejen při akutních zánětech dásní, ale i při aftách. Podobné použití má i bylinný roztok.

Léčba zánětu dásní a parodontózy může být zdlouhavá. Proto se vyplatí jí podpořit i výběrem vhodných produktů. A řada Herbadent Professional je tím pravým partnerem.

Na děti se nezapomíná

Čištění už od prvních zoubků je základem pro zdraví dutiny ústní i v dalších letech. Pasta Herbadent Kids s obrázkem zoubkové víly obsahuje přiměřené množství fluoridů pro použití už od prvního zubu. Pomáhá chránit před vznikem zubního kazu a zároveň má jemně nasládlou chuť. Už od šesti let můžete přejít na pastu Herbadent Junior. Přítomnost vyššího množství fluoridů je skvělou ochranou skloviny během výměny mléčného chrupu za stálý. Obě pasty mají stejný bylinný základ a neobsahují chemická barviva a pěnidla.

Nechybí ani měkký kartáček

S inovacemi kartáčků přišel Herbadent v roce 2020, když představili kartáček vyrobený částečně z ekologického materiálu. Jejich největší výhodou jsou hustá a rovně střižená vlákna, která jsou při precizním čištění nejdůležitější. Vybrat si můžete z pěti tvrdostí a k dostání je i dětská varianta.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: