Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Krvácení dásní aneb zánět, který nebolí + VIDEO

Krvácení dásní je problém, který byste opravdu neměli přehlížet. Kromě nepříjemného zápachu z úst, který způsobuje uvolňující se krev, může krvácení dásní v krajním případě způsobit i vypadávání zubů. A protože existuje cesta, jak zánětu dásní předcházet, tak by byla škoda o zuby v podstatě zbytečně přijít. Co krvácení dásní způsobuje a jak mu účinně předcházet? Tak to se dozvíte v článku.

Krvácení dásní a jeho příčiny

Krvácení dásní a jeho příčiny

I když se o problému krvácení dásní hodně mluví, asi málokdo by si tipnul, že tímto problémem trpí více jak 70% populace. A protože zánět dásní sice začíná pouze malou kapkou krve, ale může skončit i vypadnutím zubů, je dobré hledat způsoby, jak tomuto onemocnění ústní dutiny předcházet.

Co zánět dásní způsobuje?

Příčinou zánětu dásní jsou bakterie, které obsahuje zubní plak. Pokud tedy neodstraňujete plak poctivě a dostatečně, Vaše dásně mohou být po čase zarudlé a začnou krvácet. To proto, že tělo tímto způsobem bojuje s bakteriemi, které napadají Vaše dásně. Zánětem dásní ale můžete trpět a přitom se krvácení nemusí objevit. To platí hlavně u kuřáků, protože nikotin obsažený v cigaretách má tzv. vasokonstrikční účinky, tedy že stahuje cévy. V takovém případě je velmi těžké rozpoznat, zda zánětem dásní trpíte nebo ne.

Nejdůležitější je proto chodit na pravidelné kontroly k zubnímu lékaři. Ten Vám pomůže odhalit zánět dásní včas. Pokud je zánět dásní neléčený, bakterie zasahují hlouběji do dásně a napadají závěsný aparát zubu. Zuby se tak po čase začnou viklat a v krajním případě může dojít i k jejich vypadnutí

Jak krvácení dásní a zánětu předcházet?

Jelikož zánět dásní způsobují bakterie obsažené v zubním plaku, je potřeba se jich účinně zbavovat. A to lze pouze pravidelným a správným čištěním. Pokud budete dodržovat správnou ústní hygienu, používat vhodný zubní kartáček, mezizubní kartáček a osvojíte si správnou techniku čištění zubů, můžete se zánětu dásní úspěšně vyvarovat. Podpořit zmírnění zánětu dásní Vám mohou pomoci speciální zubní pasty nebo ústní vody, které jsou přímo určené pro tento problém. 

Mějte vlastní chrup co nejdéle

Bez správného čištění si nelze udržet zuby zdravé a následně se vyhnout i zánětu dásní, jehož následky mohou být opravdu nepříjemné. A pokud se budete o svoje zuby pečlivě starat, nemusíte se bát ani pravidelných kontrol u zubního lékaře.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubní lékařka,

Zdravotnické zařízení Vlašim