Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si vybrat gel na domácí bělení zubů?

Zuby jako perličky nebo zářivý úsměv. To jsou spojení, která často slýcháváme ve spojení s péčí o zuby. A je také pravda, že se na barvu zubů hledí čím dál víc, a proto je snad i žádoucí mít zuby alespoň přirozeně bílé. S tím Vám mohou pomoci gely na bělení zubů. Pro který se ale rozhodnout?

Jak si vybrat gel na domácí bělení zubů?
Jak si vybrat gel na domácí bělení zubů?

Čím začít?

Ještě před výběrem metody bělení zubů je potřeba vědět, jak moc zabarvené zuby máte. Podle toho můžete zvolit adekvátní metodu pro odstranění tohoto zabarvení. Jinak se totiž odstraňuje zabarvení mírné a povrchové a jinou péči je naopak nutné věnovat výraznému vnitřnímu zabarvení zubů.

Úroveň zabarvení zubů

Mírné povrchové zabarvení - Pokud jsou Vaše zuby zabarvené pouze od běžných barevných nápojů a potravin, pak můžete zvolit používání bělící zubní pasty. Mírnějšího zabarvení jednotlivých zubů se zbavíte pomocí bělícího pera, které je naplněné bělícím gelem. Pro vybělení všech zubů a docílení přirozeně bílého odstínu můžete vybírat mezi sety na bělení zubů s dvěma násadami a bělícím gelem.

Výraznější vnitřní zabarvení - V případě, že se jedná o vnitřní zabarvení zubů, pak budete muset navštívit zubního lékaře, který Vám doporučí postup pro domácí bělení a poskytne také odpovídající bělící gely.

Druhy gelů na domácí bělení

Bělící pera

Pro vybělení jednotlivých zubů

Jednotlivé zuby, které jsou mírně zabarvené od potravin či nápojů, snadno vybělíte pomocí bělících per, která jsou naplněná bělícím gelem. Pomocí aplikátoru snadno nanášíte gel na jednotlivé zuby, u kterých potřebujete změnit odstín.

  • Možnost aplikace na jeden zub
  • Nízký obsah účinné látky, krátký čas působení

Sety na bělení zubů

Pro vybělení všech zubů

V domácím setu na bělení zubů najdete násady na vytvarování podle vlastních zubů a také bělící gel, kterým se násady plní. Takto naplněné násady se nechávají na zubech působit několik minut až hodin. Výsledkem by mělo být odstranění povrchových skvrn ze zubů.

  • Pro vybělení více zubů najednou
  • Nízký obsah účinné látky

Gely na bělení zubů od specialisty

Pro odstranění vnitřního zabarvení zubů

Změnit vnitřní barvu zubů je nejsložitější. Proto je v takovém případě nutné navštívit zubního lékaře nebo dentální hygienistku. Ten podle stavu zubů rozhodne o postupu. Přiklonit se můžete k variantě bělení zubů doma. Zubní lékař Vám v takovém případě udělá otisky zubů, podle kterých v laboratořích vytvoří silikonové násady. Ta pak naplníte bělícím gelem poskytnutým zubním lékařem. Intenzita používání a četnost opakování bělení stanoví ošetřující lékař nebo hygienistka.

  • Vybělení více zubů najednou, vysoký obsah účinné bělící látky
  • U citlivých zubů nutné zvážit použití této metody

Důležité vlastnosti

Množství účinné látky

Nejčastěji používanou látkou pro bělení zubů je karbamid peroxid. Ten byste měli najít ve všech přípravcích na bělení zubů. Účinnost bělící metody pak závisí od koncentrace této látky. Čím vyšší koncentrace, tím rychlejší výsledky. Dnes se smí po domácí bělení používat gely o maximální koncentraci 16% karbamid peroxidu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz