Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybrat vhodnou sadu na bělení zubů?

Pokud chcete mít bělejší zuby, obvykle se snažíte najít co nejsnadnější cestu k viditelnému výsledku. Jednou z cest jsou sady na domácí bělení zubů. Mají ale různé složení a nejsou vhodné pro každého. Jestli je můžete použít i Vy a jestli uvidíte výsledky, tak to se dozvíte v článku.

Bělení zubů
Bělení zubů

Čím začít?

Při výběru sady na bělení zubů vždy záleží na tom, jaký typ zabarvení mají Vaše zuby. Dále je důležitým parametrem to, v jakém stavu jsou Vaše zuby, zda máte výplně, odhalené krčky, nebo jiné problémy. Ve všech případech je dobré konzultovat použití nějaké sady na bělení zubů se zubním lékařem.

Úroveň zabarvení zubů

Mírné povrchové zabarvení - Pokud jsou Vaše zuby zabarvené pouze od běžných barevných nápojů a potravin, pak můžete zvolit používání bělící zubní pasty. Mírnějšího zabarvení jednotlivých zubů se zbavíte pomocí bělícího pera, které je naplněné bělícím gelem. Pro vybělení všech zubů a docílení přirozeně bílého odstínu můžete vybírat mezi sety na bělení zubů s dvěma násadami a bělícím gelem.

Výraznější vnitřní zabarvení - V případě, že se jedná o vnitřní zabarvení zubů, pak budete muset navštívit zubního lékaře, který Vám doporučí postup pro domácí bělení a poskytne také odpovídající bělící gely.

Z čeho mohu vybírat?

Po příchodu vyhlášky EU o prodeji gelů na bělení zubů se nabídka poměrně ztenčila. Mimo zubní ordinace dnes seženete pouze sady, kde je obsah účinné látky karbamid peroxidu velmi nízký. Proto si tyto sady nejčastěji poradí pouze s mírným vnějším zabarvením. Pokud máte zuby zabarvené vnitřně, tyto běžně prodejné sady Vám pravděpodobně nepomohou a jak už bylo zmíněno, budete se muset obrátit na zubního lékaře. Někteří Vám prodají set s gelem s vyšším obsahem účinné látky a stejně tvarovatelnými násadami. Nicméně jejich používání nedoporučujeme, protože hrozí podráždění dásní kvůli špatnému tvaru násady. Proto, když už musíte k zubnímu lékaři, nechte si vytvořit násady na míru podle tvaru Vašich zubů. Bělení bude takto i účinnější.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz