Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybírat příslušenství k elektrickým kartáčkům?

Když si vyberete elektrický zubní kartáček, dřív nebo později můžete stát před výběrem nějakého potřebného příslušenství. Nová nabíječka, cestovní pouzdro, držák pro hlavice – cokoliv z toho můžete jednou potřebovat. Jak ale poznat, co se k Vašemu kartáčku hodí?

Příslušenství k elektrickým kartáčkům
Příslušenství k elektrickým kartáčkům

Čím začít?

Stejně jako to platí při výběru náhradních hlavic ke kartáčku, tak i u ostatního příslušenství musíte vybírat pouze v rámci dané značky. Zkrátka příslušenství není kompatibilní napříč značkami. Díky tomu ale také narazíte na úskalí, že pro některé značky elektrických kartáčků určité druhy příslušenství nenajdete.

Druhy příslušenství

Cestovní pouzdra

Cestovní pouzdra jsou u některých modelů součástí balení. Pokud se Vám pouzdro rozbije nebo jste si pořídili kartáček bez pouzdra, tak uvítáte možnost si pouzdro dokoupit. Běžně dostupná jsou pouzdra pro kartáčky Oral-B a Philips Sonicare. V případě ostatních značek je obvykle nutné obrátit se na výrobce a jejich autorizované servisy.

Nabíječky a nabíjecí stojánky

Když se u elektrického kartáčku porouchá nabíječka, tak máte problém. Výhodou je, že k neprodávanějším kartáčku Philips Sonicare a Oral-B jsou nabíječky běžně k dostání. U ostatních značek je to stejné jako u dalšího příslušenství a budete se tedy muset poptat po autorizovaných servisních střediscích.

Ostatní příslušenství a náhradní díly

Další druhy příslušenství, které čas od času můžete potřebovat, jsou dostupné velmi těžko. Patří sem některé držáky na hlavice, náhradní těla kartáčků a další specifické příslušenství. Obvykle je v takovém případě nutné navštívit autorizované servisy, které Vám sdělí, zda je toto příslušenství možno dokoupit.

Důležité vlastnosti

Typové číslo

Toto se týká pouze příslušenství k elektrickým zubním kartáčkům Braun Oral-B . Typové číslo Braun je čtyřmístný kód, který najdete vyražený na spodní straně Vašeho elektrického kartáčku. Podle typového čísla se pak poznává kompatibilita příslušentsví s danými kartáčky Braun Oral-B.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz