Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybírat náhradní hlavice k elektrickým kartáčkům

Stejně jako musíte měnit klasický zubní kartáček, tak i hlavice u elektrických kartáčků si žádají každé tři měsíce výměnu. Jak se ale v nabídce náhradních hlavic vyznat a jak vybrat tu správnou, která Vám bude vyhovovat?

Druhy náhradních hlavic
Druhy náhradních hlavic

Čím začít

Protože náhradní hlavice nejsou kompatibilní napříč značkami, je potřebné před začátkem výběru znát značku a nejlépe ještě typ kartáčku. V takovém případě totiž budete mít větší jistotu, že vyberete správné hlavice. I když ale vybíráte hlavice od stejné značky, jako máte kartáček, tak ještě nemusí na 100% platit, že budou hlavice kompatibilní přímo s Vaším kartáčkem. Je proto vždy potřeba ověřit, zda je hlavice určená přímo pro Váš kartáček.

Máte problém se zuby?

Citlivé zuby - Pro osoby s citlivými zuby obecně platí, že by měli používat velmi jemné kartáčky. Proto jsou k dostání i hlavice k elektrickým kartáčkům s velmi jemnými vlákny, které jsou dostatečně šetrné k citlivým zubů.

Usazuje se mi plak na těžko dostupných místech - Tento problém trápí mnoho lidí, a protože odstraňování zubního plaku je důležité, je potřeba najít hlavici, se kterou se dostanete i do těžko dostupných prostor. Takové hlavice jsou menší a mají různé délky vláken. Volit také můžete hlavice, které mají lepší výsledky při mezizubním čištění.

Zuby bez problémů - V takovém případě můžete vybírat ze všech druhů hlavic takovou, která Vám bude při čištění nejvíce příjemná.

Z čeho mohu vybírat?

Tady záleží na nabídce jednotlivých značek. Jednoznačně největší výběr náhradních hlavic nabízí ke svým kartáčkům značky Braun Oral-B a Philips Sonicare. U obou značek najdete jemné hlavice pro čištění citlivých zubů a dásní, dále také hlavice pro lepší odstraňování skvrn ze zubů nebo hlavice pro lepší dosah i do těžko dostupných míst v ústech. Značka Oral-B také nabízí speciální hlavice pro čištění zubů s fixními rovnátky. Oproti tomu Philips Sonicare má téměř všechny typy hlavic ve dvou velikostech – Standard a Mini. Velikost Standard je určena po běžné čištění, velikost Mini volí osoby s menší čelistí.

U ostatních značek můžete k jednotlivým kartáčkům vybírat z jednoho nebo maximálně dvou druhů hlavic, které se od sebe liší tvrdostí vláken kartáčku.

Důležité vlastnosti

Tvrdost vláken

Nejčastěji máte na výběr ze dvou tvrdostí – středně měkká a měkká vlákna. Tvrdost vybírejte podle toho, jaký pocit při čištění máte. Pokud jste zvyklí používat velmi jemné kartáčky, pak je potřeba vybrat hlavice s jemnými vlákny. Oproti tomu, jestli používáte běžné kartáčky se střední tvrdostí, tak vybírejte i hlavice se středně měkkými vlákny.

Určení hlavice

Některé značky mají hlavice rozdělené podle toho, pro jaké čištění jsou určené. Proto na citlivé zuby snadno vyberete hlavice s označením Sensitive, na odstranění více skvrn a zubního plaku zase hlavice, které jsou určené pro tento problém. Určení hlavice vždy najdete vypsané v parametrech jednotlivé hlavice.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz