KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak vybírat příslušenství k ústním sprchám?

Možná při zakoupení ústní sprchy ani nenapadne, že byste někdy mohli potřebovat jiný náhradní díl než trysku. Stát se ale může cokoliv, na sprše se Vám něco porouchá. Někdy ale můžete také něco postrádat. Třeba držák pro připevnění ústní sprchy na zeď. Jak si vybrat ale příslušenství správně?

Příslušenství k ústním sprchám
Příslušenství k ústním sprchám

Čím začít?

Ať už vybíráte náhradní trysku nebo jiné příslušenství, můžete vybírat pouze v rámci jedné značky. Může se tedy stát, že se Vám bude hodit příslušenství, které ale s Vaší sprchou nebude kompatibilní. Mějte proto vždy na paměti, že vybíráte v rámci jedné značky a také podle modelu ústní sprchy, který vlastníte.

Druhy příslušenství

Náhradní rukojeť

Jedním z nejčastěji dokupovaného příslušenství jsou náhradní rukojetě. Po letech používání ústní sprchy se může stát, že hadička vedoucí od sprchy k rukojeti v některém místě praskne a voda Vám tímto místem začne při čištění unikat. Porouchat se ale může i zapínací tlačítko nebo místo pro uchycení trysky. Proto jsou běžně k dostání u některých značek náhradní rukojeti ústních sprch.

Držák na stěnu

Protože stolní ústní sprchy zaberou v koupelně poměrně hodně místa. Řešením může být připevnění ústní sprchy na stěnu pomocí speciálního držáku. Ten ale často nedostanete v balení přímo se sprchou. Držák musí být určen přímo pro Váš model ústní sprchy, na jiný by nepasoval, proto se před výběrem vždy ujistěte, že bude s Vaší sprchou kompatibilní.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: