KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jakou si vybrat přírodní zubní pastu?

Trend přírodní kosmetiky dorazil i do sortimentu zubních past. Nabídka přírodních zubních past je dostatečně široká, aby bylo možné si vybrat pastu podle svých potřeb. Přírodní zubní pasty chrání zuby pomocí přírodních složek, obsahují bylinné extrakty a pečují i o svěžest ústní dutiny.

Jak vybrat přírodní zubní pastu
Jak vybrat přírodní zubní pastu

Čím začít?

Pokud upřednostňujete přírodní kosmetiku, tak Vám jistě udělá radost i to, že si můžete vybrat pastu s přírodními složkami. V tomto případě si stejně jako vždy dávejte pozor na alergeny, proto je dobré si vždy pečlivě pročíst složení zubní pasty.

Jaké máte problémy se zuby?

Citlivé zuby - I když se může zdát, že jedinou cestou k řešení citlivosti zubů jsou fluoridy nebo jiné speciální látky, tak existuje i přírodní cesta. Přírodní zubní pasty určené na citlivé zuby pomáhají uzavírat dentinové kanálky a zmírňovat citlivost zubů.

Zánětlivé nebo krvácející dásně - Pokud Vás trápí problém se zánětlivými dásněmi, je nejdůležitějším krokem lépe a precizněji odstraňovat zubní plak. Pro zmírnění krvácení v takovém případě pomůže nejčastěji šalvěj, kterou obsahují i přírodní zubní pasty určené pro zvýšenou péči o dásně.

Zabarvené zuby - Vyznavači popíjení kávy, červeného vína nebo černého čaje se často setkávají s problémem skvrn na zubech. Pro odstranění nevzhledných skvrn ze zubů můžete použít některou z bělících přírodních zubních past, které by si s každodenními skvrnami měly bez problémů poradit.

Z čeho mohu vybírat?

Nabídka přírodních zubních past je dnes již poměrně široká. Některé zubní pasty neobsahují ani fluoridy, v jiných určité množství fluoridů najdete. Záleží pouze na Vaší volbě. Přírodní zubní pasty by měly být šetrnější k zubům i dásním, ale i u nich je potřebné hlídat si složení kvůli alergenům. Všechny přírodní zubní pasty jsou vhodné pro dlouhodobé používání.

 


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz