KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jak si vybrat mezi běžnými zubními pastami?

Po zubní pastě saháme každý den. Ráno i večer. Někdy dokonce i po obědě. Někdo vybere zrovna tu, která je po ruce, někdo vybírá takovou, co má nejnižší cenu a někdo si zkrátka jednu oblíbí a nakupuje ji pořád dokola. Chcete si ale vybrat pořádně? Tak s tím Vám poradíme.

Zubní pasty
Zubní pasty

Čím začít?

Protože zubní pastu používáte několikrát denně, je dobře vybrat takovou, která Vám bude maximálně vyhovovat. Důležité může být složení, chuť, ale také vhodnost i pro citlivé zuby nebo problematické dásně.

Jaké máte problémy?

Záněty a krvácení dásní - Problém, který trápí poměrně velkou část populace. V tomto případě je důležité správně a důkladně manuálně odstraňovat zubní plak a zubní pasta je pouze doplňkem. Buď můžete vybrat pasty určené přímo na zmírnění krvácení dásní, anebo vsadit na některou z běžných zubních past, která je vhodná i pro problematické dásně.

Citlivé zuby - I tady platí, že pokud máte velmi citlivé zuby, bude pro Vás nejlepší vybrat zubní pastu, která pomáhá uzavírat dentinové kanálky a snižovat tak přecitlivělost zubů. Pokud je citlivost mírná, můžete používat běžné pasty s obsahem menšího množství účinných látek, které jsou určené k dlouhodobému používání.

Bezproblémové zuby - V tom případě máte vyhráno a můžete si vybrat zubní pastu čistě podle vlastních priorit – chutě, ceny, značky a podobně.

Z čeho mohu vybírat?

Běžné zubní pasty nesou toto označení zejména proto, že jsou určené ke každodennímu a dlouhodobému používání. Podle zmíněných obtíží se zuby si můžete vybrat pasty, které jsou vhodné i pro problematické dásně nebo citlivé zuby. Sice nebudou mít tak rychlé účinky jako pasty přímo určené jako podpůrné řešení těchto problémů, ale minimálně Vám pomohou jim předcházet.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz