KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

600+ lidí přikoupilo

Maximální péče o zuby s ohledem na přírodu

Zuby máme jenom dvoje. Mléčné a trvalé. I když o ty mléčné jako děti přijdeme, není radno jejich čištění zanedbávat. S ohledem na citlivost dětských úst je třeba důsledně vybírat i péči o ně. Ideální jsou šetrné a přírodní produkty. Ty ale bývaly nedostatkovým zbožím, a proto vznikla značka Jack N‘ Jill.

Jack N' Jill
Jack N' Jill

Dětské produkty bez chemie

Na začátku celého příběhu značky stojí narození syna manželům Justinovi a Rachel. Pár žil v Austrálii a zabýval se zbytečnou chemií v produktech pro děti. Dvojice si dala práci a vytvořila řadu dětských zubních past. Dostupné jsou v pěti příchutích a jsou 100% bezpečné. Proč je to důležité? Děti během čištění zubů pastu obvykle spolknou. A jejich bříška jsou opravdu citlivá. Chemie v nich tedy nemá co dělat a organická kvalita přírodních surovin stojí na prvním místě. Kromě kvalitního složení si značka zakládá i na obalech, které jsou minimalistické, recyklovatelné a bez BPA.

Nejde ale jen o zubní pastu. Ta je pouze doplňkem mechanického čištění. Značka Jack N‘ Jill vyrábí i řadu dětských kartáčků. Jejich rukojeť je z kukuřičného škrobu, takže jsou přírodně rozložitelné. Vlákna mají jemná a jsou proto vhodná pro každodenní čištění.

Něco pro dospělé

Po čase přišla otázka, proč se zaměřovat pouze na děti? Kvalitní a přírodní péči si zaslouží i stálý chrup. Zubní pasty pro dospělé nesou značku Natural Family co. Jsou veganské, bez fluoridů, parabenů, lepku, sóji, cukru, syntetických barviv a SLS pěnidel. Až 70 % všech složek je přírodního původu a přitom čistí skvěle. Příchutě jsou jemné a lehce osvěžující.

Kartáčky pro dospělé mají rovněž rukojeť vyrobenou z kukuřičného škrobu. Vlákna jsou z nylonu, jsou jemná a ke konci se zužují. Čištění je tak pocitově velmi jemné a šetrné. Díky přírodnímu materiálu můžete kartáček po použití vyhodit na kompost. Samozřejmě bez hlavice.

Něco navíc pro ty nejmenší

Prořezávání zoubků není pro děti zrovna příjemné. Dásně bývají zarudlé, nateklé a citlivé. Vy jim ale můžete ulevit. Rychlou pomocí je dětský zubní gel, který zklidňuje dásně a příjemně chladí. Obsahuje heřmánek, měsíček a má jemnou vanilkovou příchuť. Dásním prospěje i masáž. K tomu můžete použít silikonový kartáček na prst. Ideální kombinací je dásně namasírovat a poté namazat zubním gelem. Pokud provází prořezávání zoubků i teploty a další komplikace, konzultujte vhodnou péči s lékařem.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

100+ lidí přikoupilo