Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Představujeme zubní kartáčky TePe + VIDEO

Už jste o zubních kartáčcích TePe slyšeli, někde jste je viděli, nebo jste je dokonce vyzkoušeli? Tak to patříte k malé části populace, která je zná. Kartáčky TePe sice nejsou tak populární, ale rozhodně se řádí k nejkvalitnějším zubním kartáčkům. Na výběr máte z několika typů a abyste se v nich vyznali, tak jsme pro Vás připravili tento článek.

Přehled zubních kartáčků TePe

Přehled zubních kartáčků TePe

Druhy kartáčků TePe

Aby značka TePe vyhověla svými kartáčky co nejvíce lidem a také dětem, tak je k dispozici 5 typů kartáčku - Select, Select Compact, Mini, Supreme a Nova. Jednotlivé kartáčky se liší velikostmi hlaviček a k dostání jsou ve třech tvrdostech - medium, soft a x-soft.

Když vidíte kartáček TePe, možná Vás napadlo, proč má tak zvláštní tvar hlavičky. Ten je unikátní a byl vytvořen proto, abyste pomocí kartáčku snadno a efektivně vyčistili i zadní stoličky, ke kterým se kartáčky s většími hlavičkami těžko dostávají. 

Abyste se lépe vyznali v typech a tvrdostech kartáčků TePe, připravili jsme pro Vás tabulku:

  Select Select Compact Select Mini Nova Supreme
Dostupné tvrdosti Medium, Soft, x-Soft Medium, Soft, x-Soft x-Soft Medium, Soft, x-Soft x-Soft
Počet vláken - Medium 1400 1400 x 1450 x
Počet vláken - Soft 1700 1700 x 1990 x
Počet vláken - x-Soft 2500 2760 1760 2660 2400
Velikost hlavičky Standardní Kompaktní Pro děti Standardní Standardní

Výhody

Největším plusem kartáčků TePe je již zmíněný zúžený tvar hlavičky. Ten oceníte zejména, pokud kupujete tyto kartáčky pro děti nebo máte malá ústa a oblast kolem zadních stoliček se má hůře čistí. Zároveň je potřeba vyzdvihnout rovně zastřižený tvar vláken, který doporučují zubní lékaři a dentální hygienistky. Velmi příznivá je ale i cena. Kartáčky TePe lze na internetu koupit od 39 do 85 Kč, a to už je opravdu hezká cena. A pokud myslíte ekologicky, tak jistě oceníte, že rukojeti kartáčků jsou vyrobeny z recyklovatelného polypropylenu.

Nevýhody

Stejně jako jakýkoliv jiný kartáček, ani TePe nemusí vyhovovat každému. Pro někoho mohou být hlavičky TePe příliš dlouhé a ve verzi Compact naopak velmi malé. Za nedostatek mohou také někteří z Vás považovat i poměrně úzkou rukojeť, na kterou si člověk zpočátku musí zvyknout. V neposlední řadě se TePe kartáčky těžko kupují v běžných kamenných obchodech. Kvůli jejich nákupu proto musíte zamířit buďto do lékárny anebo na internet.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz