Značka

Cena, dostupnost

0
6000

Regulace tlaku vody

Regulace tlaku vody je možnost si nastavit adekvátní tlak pro různé druhy čištění. Pro masáž dásní volíme tlak nižší, naopak pro důkladné čištění mezizubních prostor volíme vyšší tlak.

Minimální tlak vody

Maximální tlak vody

Napájení sprchy

Počet trysek v balení

Čistící režimy sprchy

Čistící režim si vždy volte podle toho, pro jaké účely se chystáte ústní sprchu používat.

  • Jednotný proud je řešením pro čištění mezizubních prostor, linií podél dásní a také fixních rovnátek.
  • Trojitý proud je vhodný pro čištění větších mezizubních prostor a lze ho použít i pro stimulování dásní.
  • Proud s mikrobublinkami je proud vody, do kterého tryska přisává vzduch a vytváří tak v proudu vody bublinky. Takový proud je vhodný pro čištění mezizubních prostor nebo masáž dásní.
  • Masážní pulzace jsou přerušovaným jednotným proudem, který využijete pro masáž dásní.

Pulzující proud

Pulzující proud vzniká tak, že motorek sprchy vhání vodu do trysky přerušovaně.

Technologie čištění kartáčku

Způsob pohybu hlavice, který se zaslouží o odstranění plaku ze zubů

  • Sonická technologie je nejšetrnější metoda mikrovibrací, které rozrušují zubní plak a odstraňují ho ze zubů. Je vhodná pro citlivé zuby a dásně.
  • Rotační 2D technologií disponují základní modely kartáčků. Zubní plak odstraňuje pomocí otáčení hlavičky kartáčku vpravo a vlevo
  • Oscilačně-rotační 3D technologie - kombinuje rotační pohyb zprava doleva s jemným pulzováním, a proto se jedná o nejpokročilejší technologii čištění.

Počet čistících režimů

Standardní výbavou kartáčků je jeden čistící režim. Pokročilejší modely mají režimů více, a proto si můžete vybrat speciální režim pro citlivé zuby, masáž dásní nebo leštění zubů. Pro ty nejnáročnější uživatele mají kartáčky až 6 čistících režimů.

Napájení kartáčku

Výdrž akumulátoru kartáčku

Počet hlavic v balení

Hodnocení zákazníků

Používáte elektrický kartáček i ústní sprchu? A víte, že můžete mít obojí v jednom produktu? Když si pořídíte ústní centrum, zakoupíte jeden produkt, kde je ústní sprcha i elektrický zubní kartáček. Ušetříte tím místo v koupelně a i peníze. Dnešní ústní centra nabízí mnoho nastavení ať už v případě kartáčku, tak ústních sprch. Vybrat si můžete kartáčky s více režimy čištění, u ústních sprch se naopak můžete rozhodovat podle počtu možností nastavení intenzit proudění tekutiny.

Stolní se sonickým kartáčkem

Vhodné i pro citlivé zuby

Spojení péče sonického kartáčku a dočištění pomocí ústní sprchy Vám pomůže dosáhnout zdravějších zubů i dásní. Sonický kartáček čistí zuby pomocí malých vibračních pohybů a je proto šetrnější k zubům i dásním. Ústní sprchy těchto center se mohou lišit, obvykle u nich ale máte několik možností nastavení intenzity tlaku vody při čištění a také různé kapacity nádržek.

Stolní se sonickým kartáčkem

Stolní s rotačním kartáčkem

Vhodné pro bezproblémový chrup

Rotační a oscilačně-rotační kartáčky používají pro čištění zubů otáčivý pohyb kulaté hlavice, kterým napodobují krouživý čistící pohyb manuálního zubního kartáčku. Stolní ústní sprchy pak poskytují komfort větší nádržky a také více možností nastavení intenzity proudění tekutiny. 

Stolní s rotačním kartáčkem

Cestovní se sonickým kartáčkem

Vhodné i pro citlivé zuby, na cestování

Výhody sonického kartáčku jsou stejné jako u stolních sprchy. Čištění s ním je šetrnější a přesto precizní v odstraňování zubního plaku. Kombinace s cestovní ústní sprchou umožňuje vzít na cesty pouze jednu část ústního centra. Sprcha má ale menší nádržku než stolní sprchy. U cestovních sprch též máte méně možnost nastavení tlaku vody. Výhodou je kompaktnost a není zde nutnost, aby byla sprcha připojená do zásuvky během používání.

Cestovní se sonickým kartáčkem

Jaké vlastnosti si ohlídat?

Počet čistících režimů nebo intenzit

Stejně jako u samostatných kartáčků a ústních sprch si můžete vybrat ústní centrum podle množství a druhů režimů čištění kartáčku a možností nastavení intenzity proudění tekutiny. Nabídka se u jednotlivých modelů liší, ale obvykle platí, že všechny sprchy u ústních center mají dvě a více možností nastavení intezity proudění tekutiny.


garant obsahuMgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty, redakce Nazuby.cz