KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Čištění zubů už nikdy nebude nuda!

Čištění zubů je pro mnohé nepříliš zábavná činnost. Musí to tak ale být? Existuje spousta možností, jak si čištění zubů zpříjemnit, nebo dokonce z této nudné povinnosti udělat zábavu! Ptáte se jak? Tak čtěte dál!

Elektrické zubní kartáčky pro děti
Elektrické zubní kartáčky pro děti

Tipy pro dospěláky

Jednou z možností je spojit si čištění zubů s příjemnější činností. Zuby člověk nemusí čistit jen v koupelně, stačí vynechat zubní pastu, která k vyčištění zubů není vždy nezbytně nutná a můžeme se s kartáčkem přesunout třeba k televizi, počítači nebo knížce. Pro ovonění úst pak stačí ústa jen vypláchnout ústní vodou.

K  čištění nasucho můžete použít buď klasický zubní kartáček nebo jednosvazkový kartáček, který je k "suchému čištění" přímo určen. Tento trik můžete použít i u dětí.

Pro zastánce čištění zubů v koupelně s pastou existují dětské pasty s různými příchutěmi, proč si tak při čištění zubů nedopřát chuť pendreku, skořice, čokolády nebo pro odvážnější zázvoru či dokonce slaniny?

Jak na malé neposedy?

Některým dětem stačí pořídit zubní kartáček, který je bude k čištění lákat. Může to být obyčejný kartáček s obrázkem oblíbeného superhrdiny pro kluky nebo princezny pro holky. Fantazie výrobců je, jak se zdá, nekonečná. Důležité je, že dítě takový kartáček zaujme natolik, aby jej vzalo do ruky a posléze i do úst. 

Další možností je pořízení dětské ústní vody obsahující barviva, která dokáží obarvit plak. Dítko vyčistí zuby, vypláchne ústa a pak už jen stačí sledovat barevnou show, která se po vypláchnutí začne odehrávat buď přímo v ústech nebo v umyvadle. Zástupce takovýchto vod je např. ústní voda Listerine Smart Rinse. U soutěživých dětí můžete udělat třeba soutěž o nejméně zabarvené zoubky nebo nejmíň cucků při vyplivnutí.

Zpestřete si čistění s technikou

Možností pro malé i velké, je vzít si na pomoc třeba elektrický kartáček. Funkce jako je inteligentní časovač či chytrý displej vám průběh čištění zpestří a zárověň zajistí jeho správný průběh.

Jak vidíte čištění zubů se dá zpříjemnit různými způsoby, máte-li pro příjemnější čištění jiný trik, podělte se s o něj v diskuzi pod článkem.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz