KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

První návštěva dětí u zubního lékaře + VIDEO

Růst zoubků u dětí je velkou událostí. Kromě toho, že je potřeba se hned od prvních zoubků o ústní dutinu dětí patřičně starat, tak byste měli být již připraveni vzít vašeho potomka k zubnímu lékaři. Připadá vám to zbytečné? Věřte, že není.

První návštěva dětí u zubního lékaře

První návštěva dětí u zubního lékaře

První návštěvu u zubního lékaře je nejlepší s dětmi absolvovat už po prořezání prvního zoubku. V této situaci nejde ani tolik o kontrolu zoubku jako o to, aby si dítě zvyklo na prostředí ordinace, také na to, že se mu někdo do úst bude dívat a že mu tam občas sáhne i nějakým nástrojem. Proto je dobré brát děti na pravidelnou kontrolu již od útlého věku, aby později nedocházelo k traumatickým zážitkům a vzniku zbytečného strachu z lékaře.

Pozor na tzv. infekční okna

Pokud chcete zabránit vzniku zubního kazu u svých dětí, tak byste se měli mít na pozoru hlavně ve dvou obdobích. Jedná se o tzv. infekční okna. První trvá od 6. do 31. měsíce a druhé kolem 6. roku. V těchto obdobích je důležité dětem neolizovat lžičky při krmení, omezit kontakt sladkých potravin a nápojů se zoubky, zabránit usínání s kojeneckou lahví, omezit přístup ke slazeným šťávám, bonbónům nebo lízátkům.

Také nezapomínejte na zdraví svých vlastních zubů, protože i z vašich úst se mohou přenést bakterie způsobující zubní kaz do úst vašeho dítěte.

Dopřejte dětem zdravé zuby

Když se budete držet zmíněných zásad a pravidelně chodit na kontroly k zubnímu lékaři, tak můžete dětem usnadnit cestu ke zdravým zubům. A i když to občas může být složité, věřte, že vám za svoje zdravé zuby budou děti vděčné.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubní lékařka,

Zdravotnické zařízení Vlašim