Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Nakupujete kartáčky náhodně? Přilepšete svým zubům + VIDEO

Přijdete v drogerii k regálu se zubními kartáčky a zorné pole Vám nestačí na to, abyste si je všechny prohlédli. Nikdo nechce vybírat kartáček na zuby půl hodiny a tak po chvíli vyberete takový, který se Vám bude líbit a bude i za příznivou cenu. My jsme pro Vás klasické zubní kartáčky porovnali, abyste už příště nemuseli nakupovat naslepo.

Nakupujete kartáčky náhodně? Přilepšete svým zubům

Nakupujete kartáčky náhodně? Přilepšete svým zubům

 „Hlavní je nějaký zubní kartáček mít.“ To samozřejmě platí, ale pokud chcete pro Vaše zuby udělat něco víc, měli byste kartáček na zuby vybírat pečlivěji. Zubní lékaři a dentální hygienistky se shodují na tom, že kvalitní zubní kartáček by měl mít měkká a rovně zastřižená vlákna na malé hlavičce. Těmito požadavky se nám ale výběr kartáčků poměrně hodně zužuje.

Jak to vypadá v drogeriích s kartáčky?

Měkkost kartáčku je vlastnost, kterou snadno vyberte. Sahejte proto po kartáčcích s označením soft nebo extra soft. Tím vyloučíte minimálně polovinu kartáčků, které v regálu najdete. Abyste ale vybrali kartáček s malou hlavičkou a ještě ke všemu rovným zástřihem vláken, to už bude těžší. Mnoho výrobců manuálních zubních kartáčků si totiž myslí, že čím více budou vlákna tvarovaná, tím lépe se dostanou do mezizubních prostor. Tady Vás ale zklameme, dostat se klasickým zubním kartáčkem do mezizubních prostor je skoro nemožné. A i kdyby se Vám to povedlo, práci mezizubního kartáčku to stejně nenahradí. Z těchto důvodů jsou lepší kartáčky s rovně zastřiženými vlákny, které lépe ze zubů stírají plak.

V drogeriích má ale většina kartáčků vlákna sestříhaná. Jediné kartáčky s rovnými vlákny, které jsme v drogerii objevili, byly kartáčky Curaprox, jejichž cena je ovšem poměrně vysoká. Ale jsou skutečně kartáčky Curaprox jediné, které mají rovně zastřižená vlákna?

Možností je více

Může se Vám zdát, že kartáčků, které splňují všechno, co zubaři chtějí, je málo. Ale není to tak úplně pravda. Většina z Vás zná kartáčky Curaprox, někdo u nich zakotvil i přes větší cenu, ale někteří z vás ještě stále hledáte levnější alternativu. A světe div se, ona existuje.

Cenově nejvýhodnější variantou jsou zubní kartáčky TePe. Vyrábí se ve dvou velikostech – Select a Compact – přičemž velikost Compact je určená spíše pro děti nebo pro osoby s menší čelistí. Kartáčky TePe mají stejně jako kartáčky Curaprox rovně zastřižená vlákna. Těch sice na hlavičce najdete méně, ale jsou velmi měkké a šetrné. Výhodou kartáčků TePe je hlavička kartáčku, která se zužuje. Proto se s nimi lépe dostanete k zadním stoličkám. Druhů a tvrdostí je samozřejmě několik. Na jejich přehled se podívejte do našeho dalšího článku. Ceny kartáčků TePe jsou velice příznivé, na internetu je pořídíte už od 39 Kč za kus.

V případě, že patříte mezi příznivce švýcarské kvality výrobků, pak jsou tu pro Vás zubní kartáčky Swissdent. Jejich hlavička je velmi malá a má velmi měkká vlákna. Zastřižení vláken jen není zcela rovné, má tzv. kónický tvar, tedy mírně prohnuté zastřižení, které pomáhá lépe obklopit zub. Hlavička kartáčku je ale opravdu velmi malá, proto jsou tyto kartáčky lepší pro zkušenější uživatele. Cena kartáčků Swissdent se na internetu pohybuje od 60 Kč za kus.

Dopřejte Vašim zubům to pravé

Teď už vidíte, že není tak těžké najít kartáček, který bude vyhovovat požadavkům zubařů a zároveň nebude až tak drahý. Tak už nenakupujte kartáčky náhodně v drogerii, ale vyberte si ten svůj a buďte mu věrní. Vaše zuby to ocení.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz