Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Sensodyne je značka zubních past a dalších prostředků udržujících zdravou ústní dutinu. Společnost byla založena už v roce 1907 a zubní pasta byla poprvé uvedena na trh o 54 let později. V současnosti je značka Sensodyne prezentována jako zubní pasta poskytující kompletní ochranu, která chrání před kyselinami změkčujícími zubní sklovinu a před účinky zubní eroze.

Složení

Všechny druhy zubních past Sensodyne (Pronamel, Rapid, Repair & Protect, Whitening, Kompletní ochrana, No Fluoride, Multi Care, Fresh Mint, True White) jsou vyvíjeny za účelem zmírňování bolesti zubů a pozitivních účinků dosahuje díky třem složkám, které jsou do past dávány.

  • Dusičnan draselný depolarizuje nervy a nervové impulsy jsou proto znecitlivěny.
  • Octan strontnatý má podobnou chemickou strukturu jako vápník a dokáže tak ztracený vápník zčásti nahradit. Dochází tak k zastavení pohybu tekutiny v kanálcích, který je normálně příčinou bolesti.
  • Novější produkty Sensodyne obsahují tzv. bioaktivní sklo nazývané jako NovaMin, které reaguje při kontaktu s vodou nebo slinami a dokáže ochránit obnaženou zubovinu.

Proč právě Sensodyne?

Prostředky Sensodyne pro ochranu zubů a dásní jsou vyrobené tak, aby pomohly opravit citlivá místa v ústech prostřednictvím přirozených stavebních složek zubů. Kromě zubních past a ústních vod se Sensodyne zabývá rovněž výrobou kartáčků s jemnými nylonovými vlákny se zaoblenými konci. Kartáčky Sensodyne doporučují lékaři k důkladnému, ale šetrnému čištění zubů s obnaženými krčky.


Když nechcete sáhnout vedle