KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

100+ lidí přikoupilo

100+ lidí přikoupilo

Sensodyne Nourish Healthy White zubní pasta 75 ml

Cena: 114,76 Kč

91,81 Kč s kódem BILYUSMEV20

Ukázat

To nejlepší pro citlivé zuby najdete u značky Sensodyne

  • 11. března 2022

Nikdo nepochybuje o tom, že citlivé zuby vyžadují speciální péči. Jemný kartáček je samozřejmostí, ale ten sám o sobě citlivost zubů nezmírní. Značka Sensodyne se na péči o citlivé zuby specializuje už 60 let. A svoje receptury stále posouvá.

Sensodyne
Sensodyne

Citlivost zubů nejčastěji způsobují odhalené zubní krčky, které si obvykle přivodíme sami špatnou technikou čištění. Prvním krokem je tedy naučit se správně čistit zuby. Druhým krokem je najít zubní pastu, která pomůže efektivně uzavřít dentinové kanálky, a tím zmírnit citlivost, kterou běžně cítíte.

Novinka pro všechny věkové kategorie

Vývoj nových zubních past, které následují aktuální trendy, se odrazil v novinkách roku 2022. Těmi jsou dvě zubní pasty z řady Sensodyne Nourish. V čem jsou odlišné? Obsahují bioaktivní minerály, které se díky nižšímu pH zubní pasty lépe vstřebávají. Proto i fluorid účiněji přilne k zubní sklovině a efektivně ji posílí. Zároveň mají tyto pasty nízkou abrazivitu. Verze Gently Soothing se pyšní hodnotou 48 RDA a obsahem Aloe Vera, která má zklidňující účinky. U zubních past s bělícími účinky jsou abrazivity vždy vyšší, ale u verze Healthy White je abrazivita 74 RDA, což je stále nízká až běžná hodnota. Zároveň tato pasta obsahuje citrusový olej, který se postará o svěžest dechu. Ani jedna pasta neobsahuje žádné složky živočišného původu. Sensodyne ale nezapomíná ani na trendy udržitelnosti – tuba i víčko jsou tak 100 % recyklovatelné, pokud je zodpovědně vytřídíte do plastového odpadu.

Oblíbené stálice

Mezi zubními pastami Sensodyne není těžké říci, které pasty patří dlouhodobě ke stálicím ve vaší volbě.

  1. Sensodyne Rapid jako pasta, která ulevuje zubům už po několika čištěních je jednou z nich. Má osvěžující mentolovou příchuť a můžete ji použít také k lokálnímu ošetření odhalených krčků, kdy po čištění nanesete tenkou vrstvu pasty přímo na krček a necháte působit přes noc.
  2. Sensodyne Pronamel je na trhu od roku 2006. Jejím hlavním benefitem je, že chrání zuby před erozí způsobenou kyselinami. Dentálními hygienistkami je stále jednou z nejdoporučovanějších past na citlivé zuby. Často je využívaná i během bělení zubů.
  3. Sensodyne Repair & Protect má speciální technologii NovaMin, která vytváří na zubech ochrannou vrstvu, a tím mírní citlivost zubů. Díky vysoké koncentraci vápníku dokáže efektivně pomoci těm nejcitlivějším místům vašich zubů.

Nezapomínáme na klasiku

Úplnou klasikou je zubní pasta Sensodyne Fluoride. S tou jsme všichni začínali a někteří si ji oblíbili natolik, že jí zůstávají věrní. Proč také ne. Nejen, že snižuje citlivost zubů, ale pomáhá také chránit před zubním kazem. Varianta Herbal Fresh je volbou příznivců výtažků z bylin, protože obsahuje eukalyptový a fenyklový olej, a pro ty, kteří potřebují zvýšenou ochranu před zubním kazem, je tu verze Anti Caries. Sensodyne nezapomíná ani na děti, proto nabízí pastu Pronamel ve verzi Junior, která je určená dětem mezi 6 a 12 lety, kdy dochází k výměně mléčného chrupu za stálý.

Výhodná balení šetří peněženku

Je vidět, že Sensodyne myslí i na vaše finance. Všechny oblíbené pasty tak seženete ve výhodných baleních po třech kusech, které vám vystačí přibližně na půl roku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

100+ lidí přikoupilo

S článkem souvisí: