KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

3 kroky k řešení krvácení dásní

Reklamu s otázkou: „Plivete při čištění zubů krev?“ už viděl asi každý. Realita je taková, že s krvácením dásní má problém víc jak 80 % Čechů. Jedná se o závažný problém? Je možné ho řešit? A jak na to?

Krvácení dásní
Krvácení dásní

Dásně vás nebolí, nemáte žádné problémy se zuby a přitom po vyčištění zubů vaše dásně krvácí? V tom případě máte příznak začínajícího zánětu dásní. Ten totiž v počáteční fázi nebolí a poznáte ho právě díky krvácení během čištění. Výběr vhodné péče a zlepšení čištění není radno odkládat. Oddálit vznik parodontózy můžete ve třech krocích.

1. Ošetření na dentální hygieně

První pomocnou ruku podá spolehlivě dentální hygienistka. Krvácení dásní totiž způsobuje zubní kámen, který lze odstranit pouze v ordinaci dentální hygieny. Jedná se o bezbolestný zákrok. V případě poddásňového zubního kamene může být ošetření nepříjemné, ale jeho výsledky za to stojí.

2. Změna rutiny čištění zubů

Zubní kámen vzniká mineralizací neodstraněného zubního plaku. Proto je druhým nejdůležitějším krokem osvojit si správnou techniku zubního i mezizubního čištění. I to je běžnou součástí prohlídky na dentální hygieně. Nesmíte ale čištění opomínat. Pro řešení zánětu dásní je nejpodstatnější spolupráce a chuť pacienta s krvácením zatočit.

3. Výběr vhodných podpůrných produktů

Samotná zubní pasta nebo ústní voda problém nevyřeší. Přechod ke správné technice čištění a zlepšení hygieny ale mohou účinně podpořit. Zubní pasty a ústní vody na krvácení dásní mají lepší antibakteriální schopnosti, přispívají ke stahování dásní a mohou vytvářet i ochranný film, který zabraňuje usazování plaku – hlavní příčiny vzniku zubního kamene a tudíž zánětu dásní.

Stačí problém začít včas řešit

Po zubním kazu je parodontóza druhý nejčastější problém, kterým trpíme. U obojího je klíčové včasné zakročení odborníka a odhodlání zlepšit i domácí ústní hygienu. Nečekejte na chvíli, kdy už se zuby kvůli ustupujícím dásním začnou kývat. Začít co nejdřív znamená mít méně práce s napravováním prozatimních škod. Stačí trpělivost, odhodlání a chuť to změnit.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz