Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu
Na co se nejčastěji ptáte, když vám krvácejí dásně

6 nejčastějších otázek, když máte zánět dásní. Jaký je zaručený lék?

Krvácejí vám dásně? Nebo jste se nedávno dozvěděli, že trpíte zánětem dásní? Pravděpodobně hledáte jasné a srozumitelné odpovědi na své otázky a není se čemu divit... Zjistěte, jak vypadá správná cesta k úlevě – jednou provždy.

1. otázka: Jak poznat zánět dásní?

Přes 70 % populace trpí na krvácení dásní a myslí si, že červená v umyvadle je normální. Připravte se na šok – není!

  • Červené dásně,
  • oteklé dásně překrývající část zubní korunky,
  • zápach z úst (halitóza),
  • dásně, které těsně neobepínají krčky zubů,
  • případně samotné krvácení dásní.

To vše nám varovně signalizuje, že je něco v nepořádku a že je zapotřebí najít řešení. A věděli jste, že neléčení zánětu dásní může vést až k vypadnutí zubů, parodontitidě? Nebojte se proto do léčby vrhnout po hlavě – stále je šance na vyléčení.

A pozor – krvácení dásní a mírné bolestivosti se při startu léčby nelekejte, vydržte to a čistěte. To k léčbě (bohužel) patří a oboje časem ustoupí.

2. otázka: Jak vyléčit zánět dásní?

Samotná léčba zánětu dásní – světe div se – začíná vždy u nás samotných. Je důležité, abychom si přiznali, že něco není správně, a objednali se k odborníkovi. Přesněji k zubnímu lékaři nebo k dentální hygienistce.

Nejen, že vám odstraní zubní kámen, vypískují pigmenty na zubech, ale také pomohou nastartovat správnou ústní hygienu. A ta začíná vhodnými zubními pomůckami a správnou technikou čištění zubů. Pak už jen stačí, abyste pomůckami čistili opravdu poctivě (2× denně) a zánět za chvíli zmizí. Zdravé dásně za to ve výsledku stojí, no ne?

3. otázka: Jak dlouho trvá zánět dásní?

Doba trvání zánětu dásní se může lišit v závislosti na stavu dásní a také na tom, jak dobře se budete držet rad odborníků. Pokud byste ale chtěli slyšet přesné číslo, počítejte zhruba 10 dní. Ucítíte výrazné zlepšení, dokonce i uzdravení dásní.

Nepřestávejte ale polevovat s čištěním, zánět dásní se může vrátit. Naštěstí už ale víte, jak na něj vyzrát! 🙂

Věděli jste, že pokud nepoužíváme mezizubní kartáčky, čistíme si zuby jen ze 70 %? Pokud byste si tedy přáli vyhoupnout svou ústní hygienu na rovnou stovku, nezapomínejte na ně.

4. otázka: Co pomáhá na bolestivý zánět dásní?

V první řadě je důležité, abychom si u odborníka zjistili, jakou tvrdost zubních kartáčků potřebujeme, jakou velikost mezizubních kartáčků si máme pořídit, ale i jaká speciální ústní voda je pro nás nejlepší.

Pokud jste tedy doteď hledali, jak se zbavit zánětu dásní, případně účinné léky na zánět dásní, našli jste je!

Co dále na zánět dásní, ptáte se? Zkuste aplikovat gel nebo masážní roztok. Buď zcela přírodní nebo s chlorhexidinem, který má výraznější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Skvělou volbou je i bylinka šalvěj – má antiseptické a stahující účinky.

Znáte jednosvazkový kartáček? Mnoho maminek si ho nemůže vynachválit. Je to věrný pomocník pro dočišťování mléčných, ale i stálých zubů.

5. otázka: Jaké jsou příznaky zánětu dásní u dětí?

Projevy zánětu dásní u dětí se nijak zvlášť neliší od těch dospělých – dásně jsou nateklé, začervenalé a také mohou krvácet. Zánět dásní (gingivitida) propukne v důsledku nedostatečného odstraňování zubního plaku, který nejčastěji nalezneme usazený podél linie dásní (dásňový žlábek).

Nezapomínejte – sladké tekutiny a cukrovinky, které dětem stále více dopřáváme, tomu napomáhají. Zkusme proto omezit konzumaci sladkého a nabídnout místo džusu obyčejnou vodu. 🙂

Navštivte s dítětem i dentální hygienistku, která doporučí a názorně ukáže, jak zubní pomůcky správně používat. A  rázem bude nemoc dásní ta tam!

6. otázka: Existuje domácí nebo přírodní léčba zánětu dásní?

Domácí léčbu zánětu dásní (gingivitidy) doporučujeme podpořit i zubní pastou, která je určená přímo pro krvácející dásně. Případně vyzkoušet i přírodní léčbu pomocí přírodních zubních past.

Že hledáte přímo babské rady na léčbu zánětu dásní? Vyzkoušet můžete bylinné přípravky a odvary – například ze šalvěje nebo dubové kůry. Mějte ale na paměti, že poctivá péče vhodnými zubními pomůcky vynahradí veškeré léky a doplňky.

Pokud vás trápí krvácející dásně, nepropadejte panice. Je důležité si uvědomit, že zánět dásní je léčitelný a s odpovídající péčí je stále možné dosáhnout zdravých dásní do pár dní. 🙂