Fungujeme bez omezení – sklad i expedice běží na plné obrátky. Jak nakupovat během karantény?

Fungujeme bez omezení – sklad i expedice běží na plné obrátky. Jak nakupovat během karantény?

Přehled ústních vod Listerine

Každý, kdo se o svoje zuby stará, asi zná ústní vody Listerine. Věděli jste ale, že neexistuje pouze jeden druh, ale je jich daleko víc? Liší se obvykle složením, příchutí nebo také určením na konkrétní problémy ústní dutiny. Abyste věděli, kterou ústní vodu Listerine si při příštím nákupu vybrat, sepsali jsme pro Vás nejdůležitější vlastnosti jednotlivých druhů.

Pro začátek začneme základním rozdělením. Mezi ústními vodami Listerine můžete rozlišit základní, profesionální a prémiovou řadu. Je to zejména proto, abyste vždy lépe věděli, která ústní voda vyhoví Vašim potřebám nejlépe. 

Složení ústních vod Listerine je unikátní. Zejména tak pomáhá redukovat tvorbu zubního plaku a kamene a také přispívá k ochraně a posílení zdraví zubů. Díky svým vlastnostem je většina ústních vod Listerine vhodná i pro nositele fixních rovnátek a jiných ortodontických aparátů.

Základní řada ústních vod Listerine

CoolMint

Tato osvěžující ústní voda se silným mátovým aroma byla jednou z prvních, kterou značka Listerine představila na trhu. Díky svému složení ústní voda Listerine Cool Mint pomáhá snížit usazování zubního plaku a ničí bakterie způsobující jeho vznik. Kompletní složení najdete v e-shopu.

Cool Citrus

Pokud nemáte rádi mentolovou příchuť, vsaďte na variantu předchozí ústní vody s citrusovou příchutí. Ta opět pomáhá redukovat usazování zubního plaku a ničí bakterie v ústech. Používat ji můžete bez obav každý den. Jestli Vás zajímá kompletní složení ústní vody Listerine Cool Citrus, podívejte se do e-shopu

FreshBurst

Bojovat proti zápachu z úst můžete pomocí ústní vody Listerine FreshBurst. Antiseptické účinky této ústní vody jsou silné díky obsahu přírodních silic. Bát se nemusíte ani zabarvení skloviny. Kompletní složení můžete najít v e-shopu.

Teeth & Gum Defence

Každodenní používání ústní vody Teeth & Gum Defence zajišťuje odstranění bakterií i z těžko dostupných míst a dlouhodobě svěží dech díky osvěžující mátové příchuti. Jaké silice a další látky tato ústní voda obsahuje, najdete v e-shopu.

Teď je čas přesunout se k prémiové řadě ústních vod Listerine.

Stay White

To je první ústní voda Listerine, která pomáhá udržovat výsledky po bělení zubů a zároveň zabraňuje usazování zubního plaku na zubech. Pro kompletní složení ústní vody Stay White se podívejte do e-shopu.

Advanced White

Pokud jste podstoupili bělení zubů nebo používáte k odstranění povrchových skvrn bělicí zubní pastu, pak jako doplňkovou péči oceníte Listerine Advanced White. Ta pomáhá zesvětlit zuby a udržet jejich světlejší odstín po delší dobu. Zároveň obsahuje fluoridy, které přispívají k posílení zubní skloviny. Úplné složení této ústní vody najdete v e-shopu.

Zero

I ústní voda bez alkoholu může osvěžovat dech a chránit před usazováním zubního plaku. Ideální volbou je v takovém případě Listerine Zero, která i bez přítomnosti alkoholu osvěžuje dech a chrání Vaše zuby. Více se o této ústní vodě dočtete v e-shopu.

Total Care

Několik ústních vod prémiové řady nese označení Total Care. Tato verze Total Care je vhodná pro každodenní ústní hygienu a pyšní se tím, že pomáhá redukovat tvorbu zubního kamene a udržovat tak přirozený odstín zubů. Celkové složení této ústní vody najdete v e-shopu.

Total Care Zero

Jestli máte raději ústní vody bez alkoholu, které ale i tak pomáhají udržovat Vaše zuby zdravé, tak si můžete vybrat Listerine Total Care Zero. Ta je vhodná pro každodenní použití. Pokud chcete znát její složení, najdete ho v e-shopu.

Total Care Enamel Guard

Pro ochranu zubní skloviny sáhněte po ústní vodě Listerine Enamel Guard. Díky svému speciálnímu složení tato ústní voda obnovuje zdraví zubní skloviny a pomáhá ničit bakterie v těžko dostupných prostorech. 

Total Care Sensitive

V řadě ústních vod Listerine Total Care najdete také verzi Sensitive pro citlivé zuby. Stejně jako ostatní ústní vody Listerine pomáhá předcházet usazování zubního plaku, osvěžuje dech, ale nově poskytuje i ochranu citlivým zubům. Její složení si můžete přečíst v e-shopu.

A nakonec se dostáváme k ústním vodám Listerine z řady Professional

Professional Fluoride Plus

Pokud hledáte ústní vodu s vyšším obsahem fluoridů, pak Vám bude vyhovovat Listerine Professional Fluoride Plus. Ta obsahuje dvojnásobek fluoridů než ostatní ústní vody Listerine. Zároveň pomáhá snižovat množství usazeného zubního plaku. Složení si můžete prohlédnout v e-shopu.

Professional Sensitivity Therapy

Profesionální péči o citlivé zuby nabízí Listerine Professional Sensitivity Therapy. Mátová příchuť osvěžuje dech a přiměřené množství fluoridů pomáhá předcházet zvýšené citlivosti zubů. Její kompletní složení najdete v e-shopu.

Professional Gum Therapy

Třetí z profesionální řady ústních vod je Listerine Professional Gum Therapy. Tato speciálně vyvinutá ústní voda pomáhá předcházet zánětům a krvácení dásní. Zároveň vytváří ochrannou vrstvu na zubech a dásních a poskytuje tak opravdu profesionální ochranu ústní dutiny. Celkové složení této ústní vody najdete v e-shopu.

Kterou ústní vodu Listerine vybrat?

U ústní vody záleží, jestli upřednostňujete vodu s alkoholem nebo bez něj. Pak se Vám výběr zúží a stačí vybírat podle příchutí a požadavků na prospěšnost ústní vody v konkrétním problému. O spolehlivé osvěžení dechu se totiž postarají všechny ústní vody Listerine.

Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz