Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Přehled ústních vod Listerine

 • 13. ledna 2021

Každý, kdo se o svoje zuby stará, asi zná ústní vody Listerine. Ideální doplněk každodenního čištění zubů. Dnes už můžete vybírat z mnoha druhů. V čem se vlastně liší? A která bude ta nejlepší pro vás?

Ústní vody Listerine
Ústní vody Listerine

Účinné látky

Složení ústních vod Listerine je unikátní. Za antibakteriální účiněk vděčí čtveřici esenciálních olejů: thymolu, eukalyptolu, mentolu a methylsalicytátu. Ty snižují množství bakterií v ústech, a tím omezují tvorbu a hromadění zubního plaku, který je hlavní příčinou zánětu dásní, vzniku zubního kazu nebo kamene. Velkou výhodou ústních vod Listerine je možnost je používat dlouhodobě a každý den. Vhodné jsou i pro nositele fixních rovnátek a jiných ortodontických aparátů.

Druhy ústních vod Listerine

Osvěžení úst s přírodními složkami

 • Gum Protection Mild Taste – jemná příchuť s 96 % přírodních složek pro posílení dásní. Díky absenci alkoholu nevysušuje ústa s zaručuje svěží dech.
 • Teeth Protection Mild Taste – určená pro posílení zubů. Používá 96 % přírodních složek a neobsahuje alkohol, takže chuť je příjemně jemná. Obsahuje 220 ppm fluoridů.
Přírodní vody Listerine

Účinně osvěžení a antibakteriální účinky

 • Cool Mint – intenzivní mátová příchuť s alkoholem dodá okamžitý pocit svěžesti. Neobsahuje fluoridy. Vhodná pro dospělé a děti od 12 let.
 • Cool Mint Mild Taste – jemnější varianta klasické vody Cool Mint, ale bez obsahu alkoholu. Obsažené množství fluoridů (220 ppm) přispívá k posílení zubní skloviny. Lze používat již od 6 let.
 • Fresh Ginger & Lime Mild Taste – přírodní výtažky ze zázvoru a limety dodávají vodě unikátní příchuť. Díky absenci alkoholu je velmi jemná. Obsahuje 220 ppm fluoridů pro posílení zubů. Vhodná pro dospělé a děti od 6 let.
 • Fresh Burst – způsobí explozi mátové příchutě v ústech podpořenou obsaženým alkoholem. Je vhodná pro všechny příznivce výrazného osvěžení už od 12 let. Neobsahuje fluoridy.
Antibakteriální vody Listerine

Kromě antibakteriální funkce mají i další účinky

 • Total Care – chuťově nejsilnější s obsahem alkoholu a 220 ppm fluoridů. Chlorid zinečnatý chrání před mineralizací zubního povlaku. Vhodná pro dospělé a děti od 12 let.
 • Total Care Mild Taste – jemnější varianta, bez obsahu alkoholu, také s 220 ppm fluoridů. Chlorid zinečnatý chrání před mineralizací zubního povlaku. Vhodná pro dospělé a děti od 6 let.
 • Total Care Sensitive – určená pro citlivé zuby, příspívá k posílení skloviny a její ochraně před zvýšenou citlivostí. Bez alkoholu a s obsahem 220 ppm fluoridů. Dusičnan draselný chrání zuby před ostrou bolestí z citlivosti. Vhodná pro všechny od 12 let.
 • Stay White – výraznější chuť s alkoholem. Obsažený chlorid zinečnatý chrání zuby před minerazilací zubního plaku. Neobsahuje fluoridy a je vhodná pro všechny od 12 let.
 • Advanced White Mild Taste – jemná příchuť bez alkoholu, pro udržení světlého odstínu zubů obsahuje polyfosforečnany. Množství fluoridů 220 ppm přispívá k posílení skloviny. Vhodná pro dospělé a děti od 12 let.
 • Green Tea – vhodná už od 6 let, neobsahuje alkohol a přiměřené množství fluoridů (220 ppm). Výtažky ze zeleného čaje jí dodávají příjemnou chuť. Příspívá k ochraně před zubním kazem.
Antibakteriální vody Listerine s dalšími benefity

Bez alkoholu s funkcí zvýraznění plaku

 • Berry – o antibakteriální účinek se stará Cetylpyridinium Chlorid. Je vhodná už od 6 let, obsahuje 100 ppm fluoridů pro ochranu skloviny. Zaujme jahodovo-malinovou příchutí.
 • Mint – má stejné vlastnosti jako varianta Berry, ale svěžest podpoří jemná příchuť máty.
Dětská řada

Kterou ústní vodu Listerine vybrat?

U ústní vody záleží, jestli upřednostňujete vodu s alkoholem nebo bez něj. Pak se Vám výběr zúží a stačí vybírat podle příchutí a požadavků na řešení konkrétního problému v ústní dutině. O spolehlivé osvěžení dechu se totiž postarají všechny ústní vody Listerine.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz