Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

900+ lidí přikoupilo

900+ lidí přikoupilo

Weleda šalvějový balzám na dásně 30 ml

Cena: 177,66 Kč

Ukázat

Jak se starat o snímatelnou zubní náhradu

Starosti se zařizováním zubní náhrady máte konečně za sebou. Teď ale tápete, jak se o ni správně starat. Máme pro vás pár rad, jak bojovat s otlaky nebo jak odstranit zbytky fixačních přípravků.

Produkty na zubní náhrady
Produkty na zubní náhrady

Zubní náhrada vám vytvoří krásný kompletní chrup. Ale rozhodně se tím nezbavíte péče o ústní dutinu. I o umělý chrup je potřeba se starat. Nepříjemné zbytky fixačního krému na náhradě nebo dásni, suchá ústa a otlaky. S tím vším se můžete setkat.

Jak čistit zubní náhradu

Stejně jako na zubech i na protéze se usazují nečistoty. Je proto nutné ji večer poctivě vyčistit. Existují speciální zubní kartáčky, které jsou tvrdší a mají větší hlavičku pro rychlejší a efektivnější čištění. Tento postup pomůže odstranit zbytky jídla i fixačního přípravku. Na noc pak náhradu uložte do roztoku vody a čistící tablety. Ten zajistí svěžest a odstranění drobných nečistot. Diskrétní uložení zajistí neprůhledné boxy značky Curaprox.

Očištění dásní a řešení otlaků

Fixační krém protézu během dne dobře udrží. Jeho zbytky vám ale mohou ulpívat na dásních. V takovém případě je ideální pro dočištění použít velmi měkký zubní kartáček, který tyto zbytky odstraní dostatečně šetrně.

Prvních několik týdnů mohou nošení zubní náhrady doprovázet otlaky dásní. Ty následně snižují komfort při nošení zubní náhrady, proto je dobré s nimi včas bojovat. Při akutních obtížích doporučujeme začít s výplachy chlorhexidinem, který má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Na noc je vhodné mazat dásně speciálním gelem s bylinnými výtažky, které pomohou se stažením dásní a rychlejším hojením. Takový druh gelů najdete v nabídce značek Herbadent nebo Weleda.

Setkat se můžete také s pocitem sucha v ústech kvůli snížené tvorbě slin. S tím ale můžete bojovat snadno pomocí speciálních gelů. Značka GUM nabízí řadu Hydral, která ústa zvlhčí, a tím zabrání i vzniku nepříjemného zápachu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz