Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Menu

Trpíte zápachem z úst? Na vině mohou být suchá ústa + VIDEO

Zápach z úst může mít mnoho příčin. Nejčastější příčinou zápachu z úst je špatná hygiena, paradontóza nebo zubní kazy. Často ale zápach z úst způsobuje suchost v ústech, kterou můžete trpět, aniž byste o tom věděli. Pomůže Vám dodržování určitých zásad a také používání správných produktů, které Vaše ústa zvlhčí.

GUM Hydral

GUM Hydral

Suchá ústa

Že se objeví nepříjemný zápach z úst po pozření česneku, cibule nebo jiných aromatických potravin nikoho nepřekvapí. Ale věděli jste, že z úst může zapáchat i v případě, že nesníte nebo nevypijete nic? A víte, které nápoje Vaše ústa vysuší místo toho, aby je zvlhčily?

Mezi pochutiny, které vysušují ústa, patří oblíbená káva, některé druhy alkoholu a samozřejmě cigaretový kouř. Suchá ústa ale můžete mít od přírody. Pokud se Vám tvoří málo slin, bude pro Vás problémem sucho v ústech a také zápach, který díky tomu vzniká.

 

Jak s tím bojovat

 

Zatímco časté pití kávy a následný zápach snadno vykompenzuje vypití většího množství čisté vody, sníženou tvorbu slin tímto zcela nevyřešíte. Jistě, že pití většího množství vody během dne, Vám prospěje. Pokud ale chcete Vaše ústa udržet zvlhčená na delší dobu, vsaďte na speciální produkty.

A u kterých značek najdete produkty, které podporují tvorbu slin? Speciální ústní vodu, zubní pastu nebo gel na potírání jazyka má v nabídce značka Xerostom. Vybrat si můžete i žvýkačky nebo pastilky, které Vám se zvlčením úst pomohou okamžitě a kdykoliv během dne. Řadu produktů Hydral pro suchá ústa má v nabídce i značka GUM. Najdete mezi nimi zubní pastu, ústní vodu a také zvláčňující gel. Řešením pro okamžitě zvlhčení úst kdekoliv je ústní sprej, který i příjemně osvěží dech.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz