KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Trpíte zápachem z úst? Na vině mohou být suchá ústa

Nevábné prostředí v ústech je nepříjemné. Nejčastější příčinou zápachu z úst je špatná hygiena, paradontóza nebo zubní kazy. Často ale zápach z úst způsobuje suchost v ústech, kterou můžete trpět, aniž byste o tom věděli. Řešení nakonec není tak složité.

GUM Hydral

GUM Hydral

Suchá ústa

Zápach z úst je nepříjemný problém. Stydíte se, nevíte, co s ním dělat, bojíte se, že si toho někdo všimne. Pokud trpíte paradontózou nebo zvýšenou kazivostí zubů řešte problém zápachu z úst s vaším zubním lékařem. Jakmile vyřešíte parodontózu, odstraníte zubní kazy a osvojíte si správnou techniku čištění zubů, po zápachu z úst nebude ani stopy. Jste si ale jistí, že zuby i dásně máte zdravé, a přitom máte s pocitem v ústech problém? Příčina bude jinde.

Slyšeli jste o suchých ústech?

Mít nevábný dech po jídle s česnekem nebo cibulí je normální a všichni to známe. Nesnědli jste nic a přitom máte v ústech špatný pocit? Problém může být se sníženou produkcí slin, které by ústa zvhlčovaly. Pokud k tomu přidáte ještě nápoje, které ústa vysušují, máte zaděláno na problém. Káva, některé druhy alkoholu a k tomu cigaretový kouř celý stav zhorší. Zápach způsobený suchostí v ústech tak jenom umocní. 

Jak s tím bojovat

Jak se zápachem bojovat?

Nebudeme říkat, že máte vynechat kávu, to by totiž i pro některé z nás byl větší problém než zápach z úst. Stačí ale každý šálek kávy zapít vodou a hned budete mít lepší pocit. Produkci slin zvýší také žvýkačky nebo pastilky. Samozřejmostí je poctivý pitný režim, ideálně složený zejména z čišté vody. Pomoci si můžete i produkty, které zvyšují produkci slin nebo zvlhčují ústa na delší dobu. 

Řadu produktů určených přesně pro řešení tohoto problému má v nabídce značka Bioxtra. Vybrat si můžete zubní pastu, ústní vodu, ale také ústní gel a zubní sprej pro použití kdekoliv. Značkou, která se na problémy se zápachem z úst specializuje, je Xerostom. Ta má kromě pasty, spreje a gelu i žvýkačky, které nejen zvlhčí ústa, ale také příjemně osvěží.

Řešte svůj problém

Zápach z úst je delikátní problém, za který se stydíme a nechceme o něm mluvit. Nejprve je důležité odhalit příčinu a pak začít problém řešit. Vždy je z toho cesta ven. Suchost úst se týká mladých, starších a i osob se zubní náhradou. Se svým zubním lékařem se o těchto problémech nemusíte bát mluvit. Naopak, právě on vám pomůže najít řešení vašeho problému.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz