KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Jaký sonický kartáček pro děti i rodinu

„Dobrý deň, chcela by som 8-ročnému synovi kúpiť elektrickú zubnú kefku, pravdepodobne sonickú. Videla som pri niektorých pre dospelých uvedené, že sú vhodné aj pre deti od 6 rokov. Výhodné by bolo, ak by bola zároveň aj pre mňa. Ja mám problém so zubným kameňom. Ďakujem za odpoveď

Odpověď odborníka

Sonický kartáček je dobrá volba, protože sonická technologie je šetrnější pro případ, kdy není zcela správná technika čištění. Elektrické kartáčky od značky Oral-B rovněž nejsou špatnou volbou, v tomto případě bych se zaměřil na typy, které mají funkci tlakového senzoru.

Zvolíte-li sonický kartáček, byl by vhodný například model Philips Sonicare EasyClean. Sdílení kartáčku je možné s tím, že byste měla na dítě při čištění dohlížet do doby než zcela zvládne správnou techniku čištění. Rovněž bych pro dítě doporučil dětské hlavice buď model Philips Sonicare Kids HX6032 nebo Philips Sonicare Kids HX6042.

Ohledně zubního kamene navrhuji nechat si jej odstranit v ordinaci u zubního lékaře nebo dentální hygienistky a poté k čištění zubů používat sonický kartáček a vhodnou zubní pastu, třeba Elmex Sensitive. Pokud se poté tvorba kamene nesníží, konzultujte to se svým lékařem nebo dentální hygienistkou.


Ing. Aleš Márovec
odpověděl

Ing. Aleš Márovec

produktový specialista,

redakce Nazuby.cz