Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkDopravu
máte
zdarma
Menu

Jak poznáte, že je čas vyměnit hlavici kartáčku

Včasná výměna je důležitá nejen u klasického kartáčku, ale také u hlavic elektrického kartáčku. Jak dlouho můžete jednu hlavici používat a jak poznáte, že už nastal čas na výměnu za novou?

Nová vs. opotřebovaná hlavice

Nová vs. opotřebovaná hlavice

Stejně jako u klasického kartáčku je běžná doba výměny hlavice stanovena na tři měsíce. Ve vlhkých vláknech kartáčku se totiž postupně hromadí bakterie. Pokud kartáček používáte déle než tři měsíce, tak hrozí, že si bakterie z kartáčku budete přenášet do úst. Kdo z nás si ale do kalendáře značí, kdy si naposled měnil hlavici na elektrickém kartáčku? Nikdo.

Naštěstí většina hlavic elektrických kartáčků disponuje takzvanými indikačními vlákny. Ta jsou modrá a postupně blednou. Ve chvíli, kdy jsou vybledlá do poloviny, tak je přesně ten čas, kdy byste měli sáhnout po nové hlavici. Nejnovější modely kartáčků Philips Sonicare dokonce disponují diodou, která se rozsvítí ve chvíli, kdy je čas na výměnu hlavice. Nevýhodou této funkce je, že jí nemají všechny kartáčky a zároveň nefunguje se všemi hlavicemi značky.

Samozřejmě může přijít čas na výměnu i dříve. A to v případě, že máte vlákna kartáčku roztřepená nebo zohýbaná. V takovém případě hlavice již neodstraňuje plak správně. Zamezit roztřepení vláken lze správnou technikou čištění a hlavně menším tlakem na zuby při čištění.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz