Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Může dcera v 8,5 letech používat GC MI Paste Plus?

„Dobrý den, dceři je 8,5let. Má velkou kazivost zubů. Má vytržené všechny čtyřky a pětky, ze šestek jí zbyla už jen jedna. Teď si musí dávat pozor na nové zoubky, které porostou dříve než obvykle (mají tam místo) a nejsou tolik ještě chráněné. Máme tedy doma GC Tooth Mousse krém pro malé děti. Ale chci, aby dcera měla lepší ochranu a uvažuji nad GC MI Paste Plus. Doktorka už doporučila pastu pro dospělé. Děkuji.

Odpověď odborníka

Dobrý den, nejdůležitější je odstranit příčinu zvýšené tvorby zubního kazu. Nejčastější příčinou zubního kazu je nedostatečné čištění zubů. Pozor také na sladké a kyselé věci - konzumace lízátek, bonbónů, sladkých šťáv. Buď je tyto věci potřebné eliminovat nebo alespoň přidat jedno čištění zubů v poledne. Po večerním čištění již pít pouze vodu a nic nejíst. Při večerním čištění doporučuji přidat používání mezizubního kartáčku. Používají je již menší děti. Při čištění zubů je totiž nejdůležitější odstranit plak mechanicky, což za Vás žádná zubní pasta neudělá.

Pokud zubní lékař stanovil, že jde o zcela výjimečný případ, kdy má člověk velmi tenkou zubní sklovinu, pak je potřeba začít posilovat zubní sklovinu. Toho dosáhnete používáním produktů s vyšším obsahem fluoridů, proto můžete přejít na zubní pasty pro dospělé, nejlépe Elmex. Používání výrobku GC MI Paste, případně Elmex Gelée je potřebné konzultovat přímo s ošetřujícím zubním lékařem.


MDDr. Helena Dvořáková
odpověděla

MDDr. Helena Dvořáková

zubní lékařka,

České Budějovice