Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Přehled náhradních trysek k ústním sprchám Waterpik

Že je ústní sprcha cestou ke zdravějším zubům a dásním, není třeba připomínat. Abyste ale o Vaše zuby pečovali ještě efektivněji, je dobré vybrat trysku, která bude určená přesně pro Váš problém. Pokud máte ústní sprchu Waterpik, pak si můžete vybírat hned z několika druhů trysek. Ale víte, kterou si vybrat? Pokud ne, tak u nás zjistíte, která tryska je vhodná právě pro Vás a ušetříte tak čas i peníze za zubaře.

Náhradní trysky Waterpik
Náhradní trysky Waterpik

Řešit konkrétní problémy ústní hygieny není vždy jednoduché. Ale můžete si takovou péči usnadnit, a to vhodně zvolenou tryskou k ústní sprše. Když si vyberete trysku, která bude nejvíce vyhovovat Vašim potřebám, jste na nejlepší cestě ke zdravějším zubům.

Náhradní trysky k ústním sprchám značky Waterpik jsou navrženy speciálně tak, aby řešily konkrétní problémy, které se zuby můžete mít. Efektivnější odstraňování plaku, čištění fixních rovnátek, čištění kolem můstků a korunek nebo proplachování linií zubů podél dásní. To všechno Vám ústní sprcha usnadní.

Jak udržet maximální čisticí výkon

Aby mohla tryska pracovat správně a stále Vám tak poskytovat to nejlepší čištění, je potřeba ji pravidelně měnit. U jednotlivých modelů trysek Waterpik se tato doba liší. Každého půl roku doporučují zubní lékaři měnit trysky Classic Jet a Tongue Cleaner. Každé tři měsíce je pak potřeba měnit trysky Orthodontic, Pik Pocket, Plaque Seeker a Toothbrush.

Která tryska je pro mě vhodná?

Abyste se mohli lépe rozhodnout, kterou trysku budete k Vaší ústní sprše Waterpik používat, vytvořili jsme pro Vás tabulku se základními vlastnostmi jednotlivých trysek. 

Označení modelu náhradní trysky Zaměření trysky
Classic Jet Tip JT-100E Kompletní péče
Orthodontic Tip OD-100E Rovnátka a jiné ortodontické pomůcky
Pik Pocket Tip PP-100E Výplach paradontálních chobotů
Plaque Seeker Tip PS-100E Implantáty, korunky, můstky
Toothbrush Tip TB-100E Kompletní péče
Tongue Cleaner TC-100E Svěží dech

Classic Jet Tip

Pro každodenní použití na odstraňování plaku z mezizubních prostor a linií podél dásní zvolte standardní trysku Classic Jet. Proud vody odstraňuje plak z mezizubního prostoru až dvakrát lépe než zubní nit. Trysku můžete zároveň použít ke stimulaci citlivých dásní. 

Orthodontic Tip

Čištění fixních rovnátek a ostatních ortodontických pomůcek Vám pomůže speciální tryska Orthodondic Tip. S touto tryskou odstraníte až třikrát více plaku než pomocí zubní nitě. Díky speciálnímu zakončení, které připomíná jednosvazkový kartáček, je tryska Orthodontic Tip extrémně účinná při odstraňování plaku ze zámečků a drátků rovnátek a dalších těžko dostupných míst.

Pik Pocket Tip

Pokud máte parodontální choboty, které vznikají při chronické parodontitidě, pak pro jejich čištění používejte trysku Pik Pocket. Pomocí gumové špičky a nízkého tlaku dodává tryska Pik Pocket jemné, terapeutické proudy vody či antibakteriálního roztoku a efektivně čistí až 90% paradontálních kapes o velikosti 6 mm.

Plaque Seeker Tip

K vyčištění mezizubního prostoru a dásňového žlábku použijte speciální trysku Plaque Seeker. Tři tenké svazky jemných nylonových vláken snadno pronikají k usazenému plaku okolo implantátů, korunek, můstků a jiných míst, která jsou náchylná k hromadění plaku.

Toothbrush Tip

Jestli hledáte kombinaci ústní sprchy a kartáčku, pak vsaďte na trysku Toothbrush. Jemná čisticí vlákna spolu s proudem vody efektivně odstraňují plak a současně stimulují dásně. Pro ještě komfortnější péči můžete trysku Toothbrush používat se svojí oblíbenou zubní pastou.

Tongue Cleaner

Na jazyku se denně nahromadí velké množství bakterií, které mimo jiné způsobují také špatný dech. Místo použití klasické škrabky na jazyk, můžete využít trysku Tongue Cleaner, kterou snadno připojíte k ústní sprše. Díky speciálnímu designu a kombinaci jemného stírání a proplachování dokáže tato tryska šetrně odstranit povlak z členitého povrchu jazyka, takže udrží Váš dech dlouhodobě svěží. 

Závěrem

Největší výhodou náhradních trysek Waterpik je, že jsou kompatibilní se všemi ústními sprchami Waterpik, a tak můžete používat například trysku Classic Jet a na dočištění jazyka zvolit trysku Tongue Cleaner. Trysky vybírejte zejména s ohledem na to, jestli máte specifické problémy nebo pouze hledáte řešení každodenního odstraňování zubního plaku. A vždy mějte na paměti, že trysky je potřeba pravidelně měnit stejně jako zubní kartáčky. 


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz