Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Menu

Citlivé zuby jsou problémem, který dnes trápí čím dál víc lidí. Pojí se s tím také poměrně velké množství otázek, jakou péči zvolit a jestli můžete používat například i elektrický kartáček. Často se s takovými otázkami obracíte na nás, a proto jsme vybrali ty nejčastější otázky, které Vás zajímají.

Produkty na citlivé zuby

To, že máte citlivé zuby, poznáte velmi snadno. Jakmile se totiž napijete teplého nebo naopak studeného nápoje, budou Vám zuby doslova trnout. Citlivost zubů může způsobovat poškozená zubní sklovina. Častější příčinou jsou ale odhalené zubní krčky. Na vině jsou v takovém případě ustupující dásně. Péče o citlivé zuby ale může být náročnější, a proto se na nás často obracíte s dotazy.

Co mám dělat s odhalenými citlivými krčky?

Odhalování krčků má vždy svůj důvod, kterým může být přetěžování - skřípání zubů nebo nevhodný způsob čištění zubů. Skřípání zubů lze omezit nákusnou dlahou. O způsobu čištění je vhodné se poradit se svým zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Do té doby je na citlivost zubů vhodné používat pastu pro citlivé zuby (např. Elmex Sensitive) a měkký zubní kartáček ( Curaprox Ultrasoft).

Jaký vybrat zubní kartáček pro obnažené a citlivé zubní krčky?

Máte-li obnažené zubní krčky, doporučila bych Vám vyzkoušet zubní kartáček Curaprox CS 5460 Ultrasoft. Má taktéž oblá vlákna a je úžasně měkký. Doporučuji vám velmi jemnou techniku čištění, obnažené krčky si většinou způsobujeme sami - hrubým zacházením.

Mohu používat elektrický kartáček, když mám odhalené zubní krčky?

Pokud máte citlivé zubní krčky, volila bych co nejměkčí zubní kartáček a šetrnou čistící techniku. Pokud se rozhodnete pro kartáček elektrický, tak bych se přimlouvala spíše za sonický.

Jakou zubní pastu na citlivé zuby mohu používat se sonickým kartáčkem?

Na citlivé zuby volte zubní pasty s názvem Sensitive nebo léčivé - Elmex Sensitive,Ajona, GC MI Paste Plus nebo GC Tooth Mousse.

Mohu si nechat vybělit zuby, i když je mám velmi citlivé?

Citlivost zubů je vnímána individuálně, někdo bělení bez problému snese, jiného to bolí. Obecně však platí, že i po ordinačním bělení jsou zuby na krátkou dobu (několik hodin) citlivější. Bělení tedy zcela jistě možné je, ale přesto bych Vám doporučovala raději podrobnější konzultaci přímo s lékařem, nebo dentální hygienistkou, kteří Vám budou zákrok provádět. Záleží totiž i na druhu bělícího gelu, který bude použitý.

Zajímá mě ještě něco jiného

Možná jste mezi otázkami a odpověďmi nenašli přesně to, co jste hledali. Nevadí. Můžete se totiž obrátit na nás nebo naší dentální hygienistku v Poradně a my Vaši otázku rádi zodpovíme.


autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz