Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

Citlivé zuby jsou problémem, který dnes trápí čím dál víc lidí. Pojí se s tím také poměrně velké množství otázek. Jakou péči zvolit? Mohu používat elektrický kartáček? Často se s takovými otázkami obracíte na nás, a proto jsme vybrali ty nejčastější. Třeba najdete odpověď i na váš dotaz.

Produkty na citlivé zuby

Produkty na citlivé zuby

Citlivé zuby poznáte snadno. Jakmile se napijete teplého nebo studeného nápoje, ucítíte trnutí. Citlivost zubů může způsobovat poškozená zubní sklovina. Častější příčinou jsou ale odhalené zubní krčky. V takovém případě máte ustoupené dásně, ať už vinou špatné techniky čištění zubů nebo neodstraněného zubního kamene. Řešení může být náročnější, a proto se na nás často obracíte.

1. Co mám dělat s odhalenými citlivými krčky?

Odhalování krčků má vždy svůj důvod, kterým může být přetěžování - skřípání zubů nebo nevhodný způsob čištění zubů. Skřípání zubů lze omezit nákusnou dlahou. O způsobu čištění je vhodné se poradit se svým zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Do té doby je na citlivost zubů vhodné používat pastu pro citlivé zuby a měkký zubní kartáček.

2. Jaký vybrat zubní kartáček pro obnažené a citlivé zubní krčky?

Máte-li obnažené zubní krčky, doporučili bychom vám vyzkoušet zubní kartáček Curaprox CS 5460 Ultrasoft. Má oblá vlákna a je úžasně měkký. Důležité je držet se správné a jemné techniky čištění, protože obnažené krčky si většinou způsobujeme sami hrubým čištěním.

3. Mohu používat elektrický kartáček, když mám odhalené zubní krčky?

Pokud se rozhodnete pro elektrický kartáček, doporučujeme volit kartáček vybavený režimem Sensitive, nebo nižší intenzitou čištění, a doplnit ho hlavicí s jemnými vlákny.

4. Jakou zubní pastu na citlivé zuby mohu používat se sonickým kartáčkem?

Volte zubní pasty určené pro citlivé zuby. Péči můžete doplnit speciálními produkty GC, případně produktem Elmex Geleé.

5. Mohu si nechat vybělit zuby, i když je mám velmi citlivé?

Citlivost zubů je vnímána individuálně, někdo bělení bez problému snese, jiného to bolí. Bělení zcela jistě možné je, ale přesto je potřeba ho předem konzulzovat se zubním lékařem nebo dentální hygienistkou. Záleží na zvolené metodě bělení a druhů gelu, který bude použitý.

Zajímá mě ještě něco jiného

Možná jste mezi otázkami a odpověďmi nenašli přesně to, co jste hledali. Nevadí. Můžete se totiž obrátit na nás nebo zubní lékařku v Poradně a my vaši otázku rádi zodpovíme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz