Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

Objednejte i z našeho druhého e-shopu Holime.cz za jedno poštovné. Jak to udělat?

KošíkJen 1299 Kč
do dopravy
zdarma
Menu

1 800+ lidí přikoupilo

Čištění zubů u teenagerů – jak je může trochu víc bavit

  • 24. září 2021

Teenageři mají všechno tak nějak na háku. Přesvědčit je o důležitosti ústní hygieny jde jen těžko. Kolikrát nepomůže pozitivní ani negativní motivace. My jsme zastáncem spíše té pozitivní. Proto jsme pro vás vybrali několik pomocníků, které možná pomohou je přesvědčit.

Čištění zubů u teenagerů
Čištění zubů u teenagerů

Všechno je nuda a obyč

Snažíte se, ale téměř každá aktivita je označená jako nuda? To pravděpodobně platí i o čištění zubů. Zajímavé zubní pasty mohou být aspoň částečným řešením. Ty nejzajímavější příchutě nabízí značky Marvis (skořice, máta s pomerančem a kardamomem nebo broskev s ananasem a mangem) a Curaprox (grep s bergamotem, meloun, ostružiny s lékořicí nebo gin & tonic). Příchutě s jemnou větrovou chutí pak najdete u značky Ohlalá (fialka, malina, pomeranč).

A co takhle černý kartáček a černá pasta? Sadu dvou oblíbených kartáčků Curaprox u nás najdete i v černé edici. Černých zubních past existuje hned několik – záleží, jestli raději zakoupíte svému puberťákovi pastu s fluoridy nebo bez nich. Curaprox Black Is White je vhodná varianta s přiměřeným množstvím fluoridů. Bez nich najdete například pastu Splat Blackwood nebo The Natural Family.

Lepší péče o rovnátka

Někteří teenageři se bohužel nevyhnou fixním rovnátkům. Jako by samo o sobě nestačilo, že je musí mít, je potřeba zlepšit i péči o zuby. Mnohé jim usnadní pravidelná profesionální dentální hygiena, ale také například elektrický kartáček. U Oral-B Smart Teen dostanou speciální hlavici právě na rovnátka a jemnou hlavici pro šetrné čištění. Zároveň si mohou kartáček propojit s aplikací v chytrém telefonu. U značky Philips Sonicare pro změnu mohou vybírat z několika barev, v balení najdou i cestovní pouzdro ve stejné barvě.

Rovnátkáři se nevyhnou ani mezizubní péči. Vhodné kartáčky pomůže vybrat dentální hygienistka. Cool doplňkem může být kovový držák od Curaproxu dostupný v několika barvách. Na všechny mezizubní kartáčky z naší nabídky jsou skvělé stojánkypevné, stabilní a unikátní. Nejlepší tečkou za celkovým čištěním je ústní voda. Dodá pocit svěžesti a pečuje o zuby a dásně v posledním kroku. Pro všechny děti už od 6 let – ať už rovnátka mají nebo ne – je ideální Listerine Clean & Fresh. Příchuť je jemně svěží a vybrali si ji právě sami teenageři.

Žvýkačky, pastilky nebo ústní spreje

I když je trend péče o zdraví a krásu zároveň viditelný i u dospívajících, jednoznačně je utáhnete na svěžest dechu. Nikdo z nich asi nebude ochotný přidat jedno čištění během dne. Žvýkačky a pastilky se zajímavými příchutěmi od Miradentu osvěží dech a zvyšují množství slin, takže pomohou zabránit usazování zubního plaku. Pro děti s rovnátky žvýkačky nejsou vhodné, ale osvěžit dech si mohou pomocí ústních sprejů nebo speciálních kapek, které jsou snad nejdiskrétnější variantou.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odbornice na dentální produkty,

redakce Nazuby.cz

S článkem souvisí: